Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Yavuz Bingöl, Erdoğan sevgisini bu sözlerle gösterdi
Yavuz Bingöl, Erdoğan sevgisini bu sözlerle gösterdi
Yavuz Bingöl, verdiği röportajda Recep Tayyip Erdoğan'a duyduğu sevgiyi şu sözlerle belirtti.
Magazin 13 Mayıs 2016 - 08:56

Yaptığı açıklamalarla hükümet yanlısı sanatçılar arasında bulunan Yavuz Bingöl, geride bıraktığımız aylarda eşi Öykü Gürman’la olan evliliğini sonlandırmıştı. Şimdilerde yeni bir müzik projesi üzerinde çalışan Yavuz Bingöl, Sabah gazetesine verdiği röportajda Erdoğan sevgisini bir kez daha dile getirdi. İşte Yavuz Bingöl’ün verdiği röportajdan satır başları:

yavuz-bingol-ic-2

Erdoğan’la yakınlığının bazı kesimlerin ağırına gittiğini söyleyen Yavuz Bingöl, Cumhurbaşkanının duruşunu sevdiğini belirterek, “Erdoğan’ı sevmek suç mu? Ben kendisinin duruşunu seviyorum. Erdoğan, herkesin saldırdığı bir dönemde bize sahip çıktı” diyerek kendisine vefa borcu olduğunu, ölene kadar da Erdoğan’ın yanında olacağını belirtti. Cumhurbaşkanının kültür-sanat projeleriyle yakından ilgilendiğini anlatan Bingöl, sözlerine şöyle devam etti: “Sayın Cumhurbaşkanına, Ahmet Yesevi müzikalinden bahsettiğimde, hemen hayata geçirmemizi, kendisinin de gereken desteği vereceğini ifade etti. Yabancılarla birlikte Mevlana’nın da etkilendiği Ahmet Yesevi’yi tanıtmak için uluslararası bir müzikal hazırlıyoruz.”

 

ERDOĞAN DÜŞMANLIĞINI DOĞRU BULMUYORUM

“Sayın Erdoğan ile ilk kez yan yana gelmiyorum ki ben. Başbakan olduğu yıllarda da, sanatçıların düşüncelerini dikkate alan ve onlara itibar eden bir lider olan Cumhurbaşkanımızla, sürekli yan yana gelmişimdir. Bir ülkenin sanatçısı; siyasetçisi ile de oturur kalkar, vatandaş ile de sohbet eder. Ben otobüsle seyahat eden, gemiyle karşıya geçen, halkın içinde olan biriyim. Bazılarının içlerindeki Erdoğan düşmanlığını doğru bulmuyorum. Erdoğan, siyaset döneminde oyunu sürekli artıran, halkın seçtiği bir lider. Doğal olarak dostu da, düşmanı da, çekemeyeni de olacaktır. Benim kendisine çok büyük saygım ve sevgim var. Kendisi çok büyük bir dünya lideri. Ben onu seviyorum, siyasetini seviyorum.”

Son güncelleme: 09:00 - 13.05.2016
Magazin 13 Mayıs 2016 - 08:56