Sözcü Plus Giriş

65 yaş üzeri sokağa çıkma izni bu hafta olacak mı? 65 yaş ve üstü sokağa çıkma izni saat kaçta?

Corona virüsü sürecinde aylardır evlerinde kapalı olan 65 yaş ve üstü vatandaşlarımız sokağa çıkma yasağında belli günler ve saatlerde izinli olarak dışarı çıkabiliyor. 65 yaş üzeri vatandaşlar da bu hafta sonu sokağa çıkma izni olacak mı sorusunun yanıtını araştırıyor. İşte merak edilenler...

Güncellenme: 10:19, 05/06/2020
65 yaş üzeri sokağa çıkma izni bu hafta olacak mı? 65 yaş ve üstü sokağa çıkma izni saat kaçta?

Corona virüsünde salgının yayılımını önlemek ve yaşlıları hastalığa karşı koruma amacıyla başlatılan 65 yaş sokağa çıkma yasağı hakkındaki son gelişmeler yakından takip ediliyor. Peki bu hafta sonu 65 yaş ve üzeri vatandaşlarımız izinli olarak sokağa çıkabilecek mi?

65 YAŞ ÜSTÜ SOKAĞA ÇIKMA İZNİ NE ZAMAN?

65 yaş üstünde bulunan vatandaşlar, 7 Haziran Pazar günü saat 14:00 ile 20:00 saatleri arasında, araba kullanmamak ve maske takmak şartı ile yürüme mesafesinde sokağa çıkabilecek.

65 yaş üstü sokağa çıkma izni ne zaman? 65 yaş üzeri sokağa çıkma izni bu hafta var mı?

65 YAŞ SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI KALDIRILACAK MI?

Bakan Koca, 65 yaş ve üstü ile 18 yaş altı olanlar için şu ifadeleri kullandı:

65 yaş üstü ve 18 yaş altı gençlerimizle ilgili ise, en çok fedakarlık gösterenler onlar oldu. Hala sokağa çıkma noktasında kısıtlı olan, büyüklerimizin haftada bir gün, gençlerimiz ise haftada iki gün şekilde uygulanıyor.

Bilim Kurulunda gündeme geldi. Daha çok büyüklerimizin sorunları nedeniyle bunun artırılmasının doğru olacağı şekilde bir yaklaşım var. Düzenleme önümüzdeki hafta gündeme gelmiş olur, bakanlar kurulunda da gündeme gelmiş, açıklanmış olur.

Bir düzenleme yapılması gündeme geldi, gelecek hafta netleşir. Büyüklerimizin ve gençlerimizin bu fedakarlığına son vermek, bizim, yani 53 milyon kişinin tedbirlere uymasıyla doğru orantılı.