21 Nisan tarihinin ardından Mayıs’la başlayan Ekim’le iyice görünür olan küresel etkiler tüm dünyayı etkisi altına alacak. Uzay, bilim, astronomi, teknoloji alanında yeni buluşlar gerçekleşecek, ekonomiler, finans sistemleri baştan aşağıya değişecek ve yenilenecek. Bilinen düzenler yıkılacak, kalıplaşmış alışkanlıklar bırakılacak, özgürleşmenin önünde kimse duramayacak.

14 senede bir gerçekleşen kavuşumdan söz ediyoruz. Jüpiter olaylara büyüteç etkisi verecek, Uranüs nereden geldiği belli olmayan sürpriz fırtınalar estirecek.

83 YIL SONRA GERÇEKLEŞEN KAVUŞUM

Tarım, toprak, dünyevi kaynaklar, gıda sistemleri değişecek, enflasyon, yaşam pahalılığı, ekonomik eşitsizliğin getirdiği hasar belki de başkaldırının sebeplerinden birine işaret edecek.

Jüpiter- Uranüs kavuşumu anarşiyi temsil eder, isyanlar yaşatabilir, toplulukların sesi yükselebilir, ayaklanmalar artabilir, hükümet ve liderler halka baskı kurdukları taktirde protestolar başlayabilir. Uranüs yıkan ve sistemleri değiştiren jenerasyon gezegenidir. Kopuşlar ve bitişler getirir, yeniye yer açabilmek için eski olanı yıkar. Senin değiştiremeyeceğin her şeye el atar, bir yıldırım üzerine düşer ve her şey değişir.

Boğa burcunda gerçekleşen Jüpiter- Uranüs kavuşum yıllarına bakacak olursak 1015, 1098, 1181, 1858, 1941..

1941 yılı 1939 yılında başlayan 2. Dünya savaşının en buhran yılı, dünya tarihine geçen en fazla insanın öldüğü trajik bir dönem. 

Barbarossa harekâtı, 

Pearl Harbor saldırısı,

Yahudi katliamı süresince Almanların, soykırım programının bir parçası olan gaz odaları,

Van’da 7.2 ‘lik deprem.

1955 Jüpiter- Uranüs Yengeç burcunda kavuşumdayken ekonomik buhran, 6-7 Eylül olayları, Güney Vietnam'da başlayan iç savaş, 

Cumhurbaşkanı Juan Peron’un askeri darbeyle devrilmesi.

1968 bir başkaldırı yılı, Uranüs- Jüpiter Terazi kavuşumuna giderken, Paris, Türkiye, Amerika’da başlayan öğrenci olayları, üniversitelerde isyanlar,

İran’da ki depremde 11.000 kişinin ölümü. 

Martin Luther King’in suikastle ölümü, 

Robert Kennedy’nin suikastle ölümü, 

Olimpiyat oyunlarının başlamasından 10 gün önce meydana gelen Tlatelolco Katliamı,

1969 Astronot Neil Armstrong’un Ay'a ilk ayak basan kişi olması. 

1997 Jüpiter- Uranüs Kova burcu kavuşumu 28 Şubat olayları,

2010 Jüpiter- Uranüs Koç burcu kavuşumu Arap baharının başlaması. 

Astroloji istatistiktir. Olasılıklar böyle hesaplanır. 

Geçtiğimiz hafta tam Güneş tutulmasıyla birlikte 2006 yılına bakmamız gerektiğini ve o yıl yaşanan önemli olayları kalem almıştım, işte Mayıs ortası itibariyle Mars’ın da bu hattı tetiklemesiyle hem Güneş tutulması hem Jüpiter- Uranüs kavuşumunun etkilerinin daha aktif bir şekilde çalışacağını göreceğiz.

İran- İsrail,

İsrail- Filistin, 

Amerika’da halk ayaklanmaları, başkan değişimi, doğal afetler,

Bazı ülkelerde lider değişimi,

Üniversiteler, işçi ve memurların hak arayışları,

Digital paralar,

Depremler..

Başka söze gerek yok sanırım. 

DEĞİŞEN DÜNYAYA AYAK UYDURMAK ZORUNDAYIZ

Denizaşırı hava yolculuklarıyla ilgili bazı olaylar meydana gelebilir, Hindistan, Çin ve Rusya siyasi gücünü arttırırken, sanayileşmesi genişleyebilir, dünyadaki konumu büyüyebilir. Ülkemiz için Van, Erzincan, Doğu Anadolu ve Ege bölgesi deprem açısından riskli olabilir. 

Sağlık alanında 26 Mayıs’a kadar boğaz, boyun rahatsızlıkları, karaciğer, tiroid, boğaz yolları, bademcik ameliyatı, ses telleriyle ilgili rahatsızlıklar ya da koku alma ile ilgili sorunlar nüksedebilir. 

Radikal bir değişimi herkes sevmez, bildiğinin, kontrolünün dışında gelişen olaylara karşı insanoğlu telaşa kapılır, oysa kavuşum konfor alanınızdan çıkmanız, yeni olanı keşfetmenizi artık zorunlu olacaktır. Boğa burcu maddiyatla ilgilidir. Uzun vadeli planlar yapın, birkaç sene sonra ne olur diye düşünün, paranızı doğru yerlere yatırın, ‘nasıl olsa geliyor’ mantığıyla aşırı riskler almayın. Doğru işe yatırım yapın, fırsatları doğru değerlendirin. 

Yeni ilişkiler, yeni tanışmalar, yeni buluşmalar gerçekleşecek, kalıplaşmış alışkanlıklar bırakılacak, özgürleşme istenecek, tıkanık konular açılacak, düzen değişimi gelecek. Kendinizle başlayan, zevkleriniz, çevreniz, eviniz, arkadaşlarınız, medeni durumunuz, işinizle devam eden Boğa burcu kavuşumu doğum haritanızın hangi alanında bulunuyorsa ani gelişmelere hazır olun.

Hayırlar getirmesini dilerim.