Venüs Akrep yerleşimi astrolojide zayıf ve zararlı pozisyonda deklare edilse de, aslında zekânın kıvraklığını, neyi isteyip neyi istemediğinizi ifade etmek konusunda müthiş avantajlar sunar. İsteklere ve amaçlara ulaşmak için hırs, azim, cesaret verir.

Akrep burcu kriz demektir. Karşılaştığı krizleri çözümleyerek, deneyim alanını genişleterek var olmaya programlıdır. Duygusal birlikteliklerde cinsellik, bağlanma ve sahiplenme vurgusu öne çıkar. Sahip olmakla- ait olmak arasındaki çizgi iyice belirginleşir. Beklentiler artar, kalıcı olanın peşinden gitmek önem taşır. Uzun süreli ilişkiden kaçanlar yoğun duygu alışverişi sebebiyle partnerinden uzaklaşabilir. Bir tarafın hissettiği ihtirası diğerinin hissetmesi arzulanır.

Kimi zaman zorlayıcı, sevginin nefrete döndüğü ilişki deneyimleri yaşanabilir. Bir aşk hikâyesi hayal kırıklığının ardından acı bir trajediye dönüşebilir. Sırlar açığa çıkar, kaybetme korkusu, aldatma, aldatılma temaları artar. Şüphe, abartılı takıntılar, endişeler, kontrol etme isteği tetiklenebilir.

Gizli ve biraz da tehlikeli olanı merak etmektir Venüs Akrep. Bilinmez her zaman merak uyandırır. Yasak ilişkiler, platonik duygular artabilir, ilişkilerde macera aranabilir.

AŞK VE NEFRET BİRARADA

Nerede sorun yaşıyorsanız, bunun farkına varabilir, tüm korkularınızla yüzleşebilirsiniz. Venüs Akrep transitiyle birlikte 12 Aralık’ta Merkür’ün retro hareketine başlayacak olması karmik hesaplaşmaları, geçmiş ilişkileri karşımıza getirebilir. Ne ektiysek onu biçeceğimiz günler çok yakın. Kişisel gücümüzü keşfedebilir, yeteneklerimizi ortaya çıkartabiliriz. Bize zarar getiren toksik ilişkileri ardımızda bırakabiliriz. İçinize şüphe tohumları ekmeyin ve olası sorunları intikamla değil mantıkla çözmeye çalışın. 

Aşk kadar finansal göstergeler de önemli. Eşin, partnerin kaynaklarında değişimler yaşanabilir, gelirler artabilir ya da azalabilir. Keyif ve zevk için aşırı harcamalar yapılabilir. Estetik işlemler, önemli ameliyatlar, doğurganlık tedavisi gibi süreçler adına uygun değildir. 

Psikolojik terapiler, kişisel gelişim seminerleri, okült çalışmalar ve eğitimlerden yararlanabilir, şifalanabilirsiniz. Psikiyatri, psikolojinin farklı dalları, finans sektörü, kimyagerler, fizikçiler, adli tıp, terapistler için kazanımlar artabilir. Dedektifler, cerrahlar, askerler ve politikacılarla ilgili konular öne çıkabilir. Haksız yere kazanç sağlayanlar afişe olabilir.

Gerilim, polisiye, entrikalı dizi ve filmler daha fazla ilgi görecektir.

Sağlıkta üreme organları, kalın bağırsak ve böbreklerle ilgili rahatsızlıklar çıkabilir.

Venüs’ün ay boyunca iki görünümü önemli!

21 Aralık 2023’de Venüs-Uranüs karşıt açısı birlikteliklerde sürpriz ayrılıkları, öfkeli çıkışları, özgürlük arayışını arttırabilir. Manipülatif ilişkilerde baskıcı tutumdan kaçarak ayrılık kararları alınabilir. Ani başlayan bir aşk hikâyesi ani bir şekilde bitebilir. Eski aşklar yeniden alevlenebilir, alevlendi derken birden sönebilir. Sırtımızı yasladığımız insanlar ve koşullar hayal kırıklığı yaratabilir. Ekonomik alışverişler risk kaldırmayacaktır. Parasal krizler yaşanabilir. Doğum haritası uygun olana hasat şeklinde sürpriz kazançlar gelebilir.

25 Aralık 2023’de ise Venüs ile Neptün üçgen açısı, Merkür retrosu hali hazırda devam etse de kalbimizden geçeni gerçek kılabilir. Bir hayal gerçekleşebilir, küsler barışabilir, karşı tarafa anlayış gelişebilir, şefkat ve merhamet duygusu yükselebilir. Yaratıcı projelerle ilgilenebilir, çevremizden beklediğimiz destek varsa alabiliriz. 

Şehvetli Akrep enerjisiyle, “Ya Hep Ya da Hiç!” dedirten durumlara hazır olalım.

Sırlarınızı kiminle paylaştığınıza dikkat edin.

Mutlu haftalar.