A Milli Takım'ın, Almanya'da gerçekleştirilecek 2024 Avrupa Şampiyonası'nda merkez kamp yeri olarak kullanacağı tesis belli oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamaya göre, ay-yıldızlılar, 14 Haziran-14 Temmuz tarihlerinde düzenlenecek turnuva boyunca Barsinghausen kenti yakınlarındaki Sporthotel Fuchsbachtal'da konaklayacak ve antrenmanlarını da burada gerçekleştirecek.

4 ANTRENMAN SAHASI VAR

Aşağı Saksonya Eyalet Futbol Federasyonu'nun sahibi olduğu ve federasyonun spor akademisini de barındıran 93 odadan oluşan tesiste, nizami ölçülerde birer doğal ve suni çim saha, bir küçük saha, kapalı spor salonu, fitness salonu ve kapalı havuz ile içerisinde bowling salonuna sahip bir hobi alanı ve toplantı salonları bulunuyor.

Ayrıca otelin kontrolündeki 4 antrenman sahasından oluşan ilave bir tesis de otelin 5 kilometre uzağında yer alıyor.

Hannover Havalimanı'na 25 kilometre uzaklıktaki Sporthotel Fuchsbachtal, turnuva süresince yalnızca milli takım kafilesine hizmet verecek. Tesiste başka misafir konaklamayacak.

A Millî Takımımız, 18 Haziran'da Play-Off C galibi ile oynayacağı gruptaki ilk maçını ve 22 Haziran'da Portekiz ile yapacağı ikinci maçını Dortmund'da, üçüncü karşılaşmasını ise 26 Haziran'da Çek Cumhuriyeti ile Hamburg'da oynayacak. Barsinghausen'in Dortmund ile Hamburg arasında yer alması ve her iki kente de yaklaşık 2 saatlik mesafede bulunması nedeniyle A Millî Takımımız maçlara kara yolu ile seyahat edecek ve müsabakaların bitiminin ardından tesislere dönecek.

Bu sayede, millî futbolcularımızın daha uzun süre dinlenmeleri mümkün olacak. Sporthotel Fuchsbachtal, bugüne kadar önde gelen birçok millî takıma ve kulüp takımına kamp çalışmaları için ev sahipliği yapmış olması özelliğiyle de ön plana çıkıyor.