Kurban Bayramı tatili sırasında Adalar ilçesinde toplu ulaşımda kullanılmaya başlanan ve halkın tepki gösterdiği minibüslerle birlikte ilçede yoğun şekilde kullanılan ve çoğu izinsiz olan akülü araçlar da gündeme geldi.

Adalar Belediyesi, UKOME yönergesindeki şartları taşımayan tüm akülü araçların faaliyetlerinin 4 Temmuz 2024 tarihinden itibaren sonlandırılarak, araçların toplanacağını duyurdu.

4 Temmuz günü Adalar Kaymakamlığı, Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Anadolu Yakası Zabıta Müdürlüğü ve Adalar Belediyesi işbirliği ile izinsiz akülü araçlar toplanmaya başlandı. Toplanan tüm araçların, anakaraya taşınarak yediemine teslim edildiği açıklandı.

43 ARAÇ TOPLANDI

Son durum ile ilgili İBB Zabıta Dairesi Başkanlığı’ndan edinilen bilgilere göre Adalar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ve Adalar İlçe Emniyet Müdürlüğü ile 4 Temmuz’da yapılan ortak çalışmada, UKOME kararları doğrultusunda yayalaştırılan alanlara akülü araçların ve bisikletlerin girişi yasaklandı.

UKOME kararına aykırı hareket ederek yayalaştırılan alanlara giren 43 adet akülü araç Adalar Belediyesi Atölyesine teslim edildi. Çalışmaların devam ettiği bildirildi.