Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, katıldığı bir televizyon programında gelecek seçimde başkanlığa aday olup olmayacağı konusunda açıklama yaptı.

Habertürk TV'ye katılan Ali Koç, "Belli kesimlerde Fenerbahçe ve Ali Koç sıkıntısı var. Fenerbahçe, Galatasaray, TFF bir karar alıyor, suçlusu Ali Koç oluyor." derken, "Ali Koç'un başında olduğu Fenerbahçe bu ligde hiçbir zaman şampiyon olamaz" ifadelerini kullandı.

Başkanlık süresi dolduğunda aday olmayı düşünmediğini dile getiren Ali Koç, "Aday olmayı planlamıyorum ki. Asla, asla dememeyi öğrendim. Ama soranlara, arzumun şu an başkanlığa devam etmemek" dedi.

Ali Koç'un açıklamaları, şu şekilde:

"Belli kesimlerde Fenerbahçe ve Ali Koç sıkıntısı var. Fenerbahçe'nin 10 yıldır şampiyon olamamasını sportif tesadüf mü zannediyorsunuz? Ali Koç'un başında olduğu Fenerbahçe bu ligde hiçbir zaman şampiyon olamaz. Aziz Yıldırım döneminde de çok haksızlığa uğradık. Benim düşüncem bu. Benim Fenerbahçe başkanlığımın Fenerbahçe'ye zarar verdiği noktaya geldik. Fenerbahçe, Galatasaray, TFF bir karar alıyor, suçlusu Ali Koç oluyor."

Aday olmayı planlamıyorum ki. Asla, asla dememeyi öğrendim. Ama soranlara, arzumun şu an başkanlığa devam etmemek olduğunu söylüyorum.

"KİMSE BİZİMLE HELALLEŞMEDİ"

"Bizim otobüsümüz kurşunlandı. Dünya spor tarihinin en ağır skandalının direğinden döndü Türkiye. Hala faili meçhul. 3 Temmuz'da maddi manevi öyle hasar gördük ki. Yıllar sonra ne olduğu ortaya çıktı. Kimse bizimle helalleşmedi. Aziz başkanın liderliğinde bu terör örgütüne ilk dik duran camiayız biz."

"Başarısızlığını örtmeye çalışıyor diyecekler. Benden önce Aziz başkan dönemi de var. Biz niye yabancı hakem olsun istiyoruz. Ben tüm baskıya rağmen 100. yılda yurt dışında oynamayı istiyorum ki, küçük bir ihtimal yabancı hakemle oynarız. Hakem söz konusu olmaz. Dolayısıyla Fenerbahçelilerin artık uyanması, anlaması lazım. Birbirimize zarar vereceğimize birleşmemiz lazım. Bu normal değil."