Büyük ölçekli uluslararası gençlik futbol kupası olan Junior World Cup Antalya 2024, 16-20 Mayıs 2024 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşti. Arjantin’den gelen ünlü River Plate altyapı takımı, Antalya Corendon Airlines Stadı’nda oynanan muhteşem kapanış finalinde turnuva şampiyonluğunu ilan etti.

Maçları Mardan Spor Kompleksi sahalarında, finalleri ise Corendon Park Antalya Stadyumu’nda oynanan olan Antalya Junior World Cup, 16-20 Mayıs 2024 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşti. Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen Junior World Cup Antalya, Türkiye'de büyük ölçekli uluslararası gençlik futbol kupası ve U8/U9/U10/U11/U12/U13/U14/U15 yaş gruplarında Türkiye'de yapılmış en büyük turnuva olma özelliğini taşıyor.

Çocuk takımlar dünya şampiyonası Junior World Cup Antalya 2024 organizasyonunda Arjantin’den gelen ünlü River Plate altyapı takımı, Antalya Corendon Airlines Stadı’nda oynanan muhteşem kapanış finalinde turnuva şampiyonluğunu ilan etti. U15 kategorisinde. Almanya’dan Hertha Berlin ile oynadığı finali 6-0 kazanan River Plate turnuvanın şampiyonu oldu. Günlerdir toplamda beşer grup mücadelesini aşan Beşiktaş ve Galatasaray takımları da finalde karşılaştı ve zorlu finalin kazananı Beşiktaş takımı oldu.