MKE Ankaragücü Kulübü Seçimli Olağan Genel Kurulu'nda mevcut başkan İsmail Mert Fırat, yeniden başkanlığa seçildi.

Sar-lacivertli kulübün olağan genel kurulu, Ankara'da ATO Congresium'da gerçekleştirildi. Genel kurulda, mevcut başkan İsmail Mert Fırat'ın yanı sıra Murat Ağcabağ ve Gazi Ercüment Tekin, başkanlık için yarıştı.

Genel kurulda, önceki yönetimin faaliyet raporu, gelir-gider tablosu, denetleme kurulu raporu ve tahmini bütçe okunarak ibra edildi.

Seçimde MKE Ankaragücü'nün toplam 2 bin 69 üyesinden 1124'ü toplantıya gelerek katılım imzası atarken, üyelerden 888'i oyunu kullandı. 880 oy geçerli, 8 oy da geçersiz sayıldı.

Sarı-lacivertli kulübün mevcut başkanı İsmail Mert Fırat, genel kurulda 626 delegenin oyunu alarak yeniden başkanlığa seçildi. Diğer adaylardan Murat Ağcabağ 148, Gazi Ercüment Tekin de 106 oy aldı.

"BİZİM CANIMIZ YANMADI MI?"

İsmail Mert Fırat, genel kurulda yaptığı konuşmada "Bugün Ankaragücü'nün kararlarını demokrasi şöleniyle göstereceğiz. Sıkıntılar yaşadık, takımımız küme düştü, herkes üzüldü, biz üzülmedik mi? Bizim canımız yanmadı mı? Bu takım düştüğü zaman sadece taraftarlar mı üzülüyor, yöneticiler üzülmüyor mu, biz bu çileyi çekmiyor muyuz, çoluğumuzla çocuğumuzla bu sıkıntıları hep birlikte yaşıyoruz. Kimseye boş vaat vermiyoruz, amatör branşlarda bu sene voleybol takımımız bir üst lige çıktı, hentbolda, basketbolda belli başarılara imza attık. Ama biz ne yaparsak yapalım futbol takımımız başarı kazanmadığı müddetçe Ankaragücü camiamızda her daim başarısızlık görülecektir" ifadelerini kullandı.

"BOYUN EĞMEDİK"

Kendisinin seçimle Ankaragücü'nün başına ilk kez geldiğini hatırlatan Fırat, şöyle devam etti:

"Bugünden sonra sayın delegelerimizden, camiamızdan bu desteklerinin hesabını bir bir sormalarını isteyeceğim. Bugün karşınıza çıktım, biz bu takımı düşürmemek için elimizden geleni yaptık, mücadelemizi verdik, sadece bunun futbol başarısıyla olmadığını dış etkenlerin ne kadar etkili olduğunu herkes gördü, hakemlerin, federasyonun bize tavrı... Biz federasyonu seçime götürmek için imza verdik, vermese miydik, duruşumuzla eğilse miydik? Biz o federasyona boyun eğseydik Ankaragücümüz ligde kalırdı. Biz onların hiç birine boyun eğmedik."

MKE Ankaragücü başkanlığına yeniden seçilen İsmail Mert Fırat'ın yeni yönetim kurulu listesi şöyle:

Feridun Geçgel, Abdurrahman Şentürk, Ümit Ozan, Levent Onuk, Önder Tabak, Mehmet Hakkı Şanal, Murat Bayramoğlu, Ümit Karataş, Soner Kurt, Durali Akpınar, Mert Kızılırmak, Hüseyin Aytekin, Harun Oğraş, Abdülkadir Aktaş, Burhan Yıldırım, Recep Poyraz, Ali Çetin, Erkan Aytekin, Elvan Akdeniz, Adem Başbilen.