Antalyaspor Kulübü Başkanı Sinan Boztepe, FIFA tarafından uygulanan üç dönemlik transfer yasağını kısa süre içinde kaldıracaklarını ifade etti. Boztepe, bu konuda yaptığı açıklamada, "Transfer engelini kaldıracağız, çok önemli bir detay değil" şeklinde konuştu.

Süper Lig takımlarından Antalyaspor'un yönetim kurulu üyeleri ve başkanı Sinan Boztepe, gazetecilerle bir toplantı gerçekleştirdi.

Başkan Boztepe, gazetecilere yaptığı açıklamada, FIFA'nın verdiği üç dönemlik transfer yasağının yaklaşık 200 bin Euro ödeme yapılması halinde kaldırılabileceğini belirtti:

Transfer yasağı, küçük geçmişten gelen birkaç mahkemelik olay vardı ve sonuçlandı. Çok ciddi rakamlar da değil, yaklaşık 200 bin Euro civarı bir ödeme yapıldığı takdirde ceza kalkıyor. Kısa vadede zaten ihtiyacımız olduğu kadar ödenecek bir transferin engeli diyelim buna. Transfer engelini kaldıracağız. Çok önemli bir detay değil. Sonuçlanmasını beklediğimiz bir Luiz Adriano dosyası var. O da muhtemelen yakın zamanda sonuçlanır. Sonuçlanmasına göre hareket edeceğiz.

"TRABZONSPOR MAÇI ÖNEMLİ"

Başkan Sinan Boztepe, bu hafta sonu Trabzonspor ile yapacakları maçta hedeflerinin 3 puan almak olduğunu belirtti. Boztepe, "Trabzonspor maçına çok iyi bir şekilde hazırlandık. İnşallah üç puanla ayrılacağız. Önemli bir maç. Önemli bir galibiyet olacak bizim için. Heyecanlıyız. İnşallah başarılı bir sonuçla üç puanı alacağız" ifadelerini kullandı.

Nuri Şahin'in yerine teknik direktörlük görevine getirilen Sergen Yalçın hakkında sorulan bir soruya Boztepe şöyle yanıt verdi:

Sergen Yalçın adaptasyon zamanını doldurmak üzere, takımı, yönetim olarak bizleri ve şehri iyi şekilde tanıdı. Tanımaya da çalışıyor. Takım da daha iyi durumda. Pendik'ten bir üç puan aldık. Zorlu şartlarda, zorlu hava şartlarında özellikle iyi bir üç puandı. Şans da yanımızdaydı. İnşallah Trabzonspor maçında da aynı şey olur.

TRANSFER PLANLARI: 2 DEFANS, 1 KANAT

Antalyaspor'un başkanı Sinan Boztepe, takımın daha iyi konumlara gelebilmesi için transfer planları yaptıklarını ifade etti.

Boztepe konuyla ilgili olarak, "Antalyaspor'un olması gerektiği yerlerde olması için ve başarılı olması için çalışıyoruz. Bu sebeple de zaten Sergen hocamızla da birbirimizi tamamladığımız ve aynı düşüncede olduğumuz için anlaştık. İnşallah başarıya devam edeceğiz. Sergen hoca futbol şubeyle bu konu üzerinde yoğun bir toplantı yapıyor. Toplantımız olacak ve illa ki beklentileri olacak. Çünkü daha önce Nuri hocayla da aynı böyle ihtiyaçları görmüştük. İhtiyaçlar varsa gördüğü noktalarda çalışmalar yapacağız. Şu an bir sol defans, bir stoper, bir de muhtemelen sağ kanat diye düşünüyorum ben. Orta sahada değerli oyuncularımız var. Orta saha oyuncularımız değerli ama Sergen hocanın oyun biçimi ve tabii ki sistemi farklı. Burada bir açıklık hissettiysek konuyu dile getirecektir zaten" şeklinde konuştu.

Boztepe, takımın başarısını artırmak adına gerekli transferlerin yapılacağını vurguladı. Teknik direktör Sergen Yalçın'ın futbol şubesiyle bu konuda yoğun görüşmelerde bulunduğunu belirten Boztepe, takımın ihtiyaç duyduğu pozisyonlarda transferler yapacaklarını sözlerine ekledi.

SERGEN YALÇIN'IN BONUSLARI

Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe, teknik direktör Sergen Yalçın ile Türkiye Kupası'nı kazanmaları ve ligi ilk dört sırada tamamlamaları durumunda bonus anlaşmaları olduğunu açıkladı.

Boztepe, "Sergen hocayla Ziraat Türkiye Kupası için bir anlaşma yaptık. Bu tamamen benim kişisel teklifimdi. Bunun bedelini de bir yöneticimiz karşılayacak. Antalyaspor'a herhangi bir maliyeti olmayacak. Ligi ilk dörtte bitirmemiz dahilinde de yine bir bonusu vardı. Sergen hoca biliyorsunuz başarılı ve iddialı bir hoca. Biz de iddialı bir kulübüz. En azından biz iddialı bir yönetimiz. Bundan sonra da iddialı bir şehir olacağız. İnşallah o hedefler doğrultusunda o başarıya ulaşacağız" dedi.

"SERGEN HOCA GENÇLERİ OYNATIR"

Ayrıca Boztepe, Sergen Yalçın'ın genç oyuncuları göz ardı ettiği iddialarına cevap verdi. Boztepe bu konuda, "Bu çok doğru bir bilgi değil. Sergen hoca zaten normal şartlarda gençleri oynatan, kadroda yeterliliğine inandığı, başarıyla oynayabileceğine inandığı bir oyuncu olduğu müddetçe sadece para kazanmak amaçlı öyle şeyler yapmayacağına ben kendi adıma o kadar emin bir şekilde cevap verebilirim" ifadelerini kullandı.

SARIC'İN BONSERVİSİ, LEITE'NİN PERFORMANSI

İtalya Serie B ekiplerinden Palermo'dan kiralanan orta saha oyuncusu Dario Saric'in bonservisini satın alacaklarını açıklayan Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe, kaleci Helton Leite'nin performansı karşısında kendilerinin de şaşırdığını söyledi:

"Saric'in bonservisini alacağız. Saric çok değerli bir oyuncu. Sakatlıktan çıkan kalecimiz Helton Leite'nin durumunu ben hala merak ediyorum. Çünkü güçlü bir karakter ve güçlü bir fizikle çıktı. Hiç beklemediğimiz performansı gösteriyor. Bu hepimiz için sürpriz oldu."

Ara dönemde hastalığı veya daha doğrusu sakatlığı devam eder diye tedbirler alıyorduk. Çünkü çok riskli bir sakatlığı var. Allah etmesin yani transfer dönemi kapandıktan sonra yine bir sakatlık yaşarsa bu bizim istediğimiz başarı hedefinde çok lehimize olacak bir durum değil.

"Aleyhimize bir durum oluşturur. Bunun da değerlendirmelerini yapıyoruz. Yedek bir kaleci almamız gerektiğini ben kendi adıma düşünüyorum. Herhangi bir yaşadığı aksaklıkta yerini dolduracak bir kalecimiz olması lazım" ifadelerini kullandı.

YENİ YABANCI KURALINA ONAY

Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe, TFF'nin yeni yabancı kuralı hakkında da görüşlerini dile getirdi.

Boztepe, "Yabancı sınırlamasıyla alakalı pazartesi günü Kulüpler Birliği toplantısı var. Bu durumların hepsi yayıncı kuruluş ihalesi, Passolig ve yabancı sınırlamalar. Hepsi tekrar konuşulacak. Ben de orada olacağım. Ben doğru buluyorum. Yerli ve milli diyorsak doğru bulmalıyız. Bunu şimdi bir şey konuşup da başka bir şeyin arkasında durmak mantıklı değil. Ben yerli ve milli oyuncular diyorum. Çok ciddi paralar veriyoruz yabancılara. En azından sınırlamalara göre hareket edilir. Yani Türk ve gerçekten de gençlerimiz fırsat bulur. Fırsat bulmak zorunda kalır yani. Mecburiyetler var" şeklinde cevap verdi.