Real Madrid'de sakatlığını atlatan ve bireysel antrenmanlara başlayan Arda Güler'in, ne zaman sahalara döneceği konusu yavaş yavaş netlik kazanıyor.

Real Madrid, 2023'teki son maçlarında, Villarreal'i ağırlayacak ve Alaves'le deplasmanda karşılaşacak. Sakat oyuncularının fazlalığı ile boğuşan Madrid'e en güzel haber, son antrenman seansını takımla birlikte tamamlayan Tchouameni'den geldi.

Fransız futbolcu, herhangi bir aksilik olmazsa pazar günü Ancelotti'nin kadrosunda yer alacak. Fransız orta saha, geçtiğimiz ekim ayında Montjuïc Olimpiyat Stadyumu'nda düzenlenen son Clasico sırasında sakatlanmıştı. Sol ayağının ikinci tarak kemiğinde bir stres kırığı meydana gelmişti.

ARDA GÜLER 2024'E KALDI

Sakatlığı atlatan Arda Güler ise, iki maçta da kadroda olmayacak. Genç oyuncu 2024'e kadar yedek kalacak.

Üst üste sakatlıklar yaşayan Arda Güler, hala kendi başına çalışıyor ve son iki maçın kadrosuna dahil edilmesi pek olası değil. Sezon başında geçirdiği ameliyat sonrası ilk maçına çıkmaya hazırlanırken, sakatlığı tekrar nükseden Arda Güler, bu kez acele etmek istemiyor.

Hem sağlık ekibi hem de teknik ekip, oyuncunun tam olarak iyileşmesini beliyor. Süper Kupa ve Copa del Rey'in oynanacağı önümüzdeki ay tam kapasite ile oynayabilmesi için dinlenmesi gerektiğine inanıyorlar.

ARDA GÜLER'İN ŞANSSIZLIĞI

Hatırlanacağı üzere Güler, Madrid'in Amerika turu sırasında sakatlanmıştı ve iyileşmek üzereyken Las Palmas maçı (27 Eylül) öncesindeki antrenmanda sakatlığı nüksetti. Şut çalışması sırasında bir ağrı hissetti ve A takımın antrenmanlarından uzak kaldı.

 
 
 
 
 
Bu gönderiyi Instagram'da gör
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Real Madrid C.F. (@realmadrid)'in paylaştığı bir gönderi

Bir ay sonra iyileştikten sonra, Şampiyonlar Ligi'nde Rayo ya da Braga karşısında süre alması bekleniyordu. Kadroya dahil edildi ama ısınmaya bile çıkmadı. Daha sonra başka bir nüksetme yaşadığı ortaya çıktı. Sağ kuadrisepsinde küçük bir kas yırtığı yaşadıktan sonra tekrar sakatlandı ve tahmini iyileşme süresi bir aya yakındı.

Güler'in sakatlığının sürekli tekrarlaması, Madrid'in sağlık ekibinin başındaki Dr. Mihic'in görevine son verilmesine neden oldu.