Katıldığı bir düğünde “Osmanlıyı süren soysuzları lanetliyorum” diyen eski Refah Partili Şevki Yılmaz’ın Atatürk’e bir kez daha hakaret ve beddua ettiği ortaya çıktı. Yılmaz'a toplumun her kesiminden tepki yağdı:

ACİLEN TEDAVİ EDİLMELERİ LAZIM

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener: Kirli zihniyetlerine yüce dinimizi alet eden bu ahlaksızlar, Atatürkümüzün gölgesinden bile korkan bu hazımsızlar, sözde devlet görevlisi olan bu şarlatanlar; şimdiye kadar her türlü şey oldular da bir tek insan olamadılar! O yüzden sadece tutuklanmaları değil, acilen tedavi de edilmeleri lazım. Türk milletinin iradesine, vatanına, Cumhuriyetine ve Atatürk’üne hainlik eden bu alçakların bir an önce hak ettikleri yere gönderilmesi lazım!

ŞEYH SAİT GİBİ AĞLAYACAKSINIZ

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ: Er veya geç, öyle veya böyle bu hakaretlerinizin hesabını vereceksiniz. Şeyh Sait’in “Ama Reis bey” diyerek ağladığı gibi ağlayacaksınız. Öcalan’ın “annem Türk, devletime hizmet etmek istiyorum” diye yalvardığı gibi yalvaracaksınız. Türk devleti ve Türk adaleti ile tanışacaksınız. Büyük Atatürk ve silah arkadaşlarını minnet ve rahmet ile anıyoruz. 

SOYSUZ DİYEN SOYSUZDUR

DP Genel Başkan Yardımcısı Cemal Enginyurt: Atatürk'e soysuz diyen soysuzdur.

ATATÜRK'E HAKARET DEVLETE SALDIRMAKTIR

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu: Görüyorum ki savcılar henüz harekete geçmemiş... Ben de az önce Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulundum bu Atatürk ve Cumhuriyet düşmanları için. Ülkemizin kurucusu Atatürk’e hakaret ve saldırı demek Türkiye Cumhuriyeti Devletine saldırmak demektir. Kimse bu Cumhuriyeti sahipsiz sanmasın. Türk Milleti nicelerini gördü

BİR DİN GÖREVLİSİ OLARAK REDDEDİYORUM

Beyoğlu Nusretiye Cami İmamı Ferdi Gümüşçü: Cumhuriyetin kurucusu, mensubu olduğum Diyanet işleri başkanlığını kuran, Kur'an'ı Kerim'in anlaşılması için meal çalışmasını başlatan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e edilen hakaret, iftira ve bedduaları bir din görevlisi olarak şiddetle reddediyorum.

İlahiyatçı Cemil Kılıç: Ben o Selanikli yetim Mustafa için her türlü mücadeleyi Allah yolunda bir cihat gibi vermeye her zaman hazırım. Allah ondan razı olsun. Can Mustafa Kemal Paşamız. Seni asla çakallara boğdurmayacağız.

Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat: "Soysuz" dedikleriniz bu vatanı işgalden kurtardı. ‘Hayırla’ andıklarınız ise Beşiktaş Dolmabahçe’den İngiliz zırhlısına binip kaçtı. Haddinizi bileceksiniz.

CİDDİYE ALMAYIN BUNLARI

Şahan Gökbakar: Ben çocuktum bu şevki, elinde mikrofon, böğürerek Cumhuriyet'e ve Atamıza söverdi, 44 yaşına geldim hala şevki aynı şevki. Şimdi bir de yanına halil malil gibi tipleri almış. Ciddiye almayın bunları. Ulan o düşman olduğunuz Atatürk'ün kurduğu devletten her ay maaş alırken iyi ama demi laaaan, ha? Şışttt! Susun bakim hadi, Hadiiii!!!

TARİHSEL GERÇEKLERİ YALANLARLA DEĞİŞTİREMEZSİNİZ

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği: İstanbul’da bir düğünde Cumhuriyeti kuranlara 'soysuz', Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’e 'Selanikli dönme' denilerek ağır hakaretler edilmiştir. Bu sözler tarihi gerçeklerin çarpıtılmasından ötedir; tarihimize, ulusal Kurtuluş Savaşımıza ve bağımsızlığımıza ihanettir. Bu sözler, görmek ve anlamak gerekir ki 9 Eylül 1922’de işgalcilerin denize dökülmesinin intikamı niteliğindedir. Cumhuriyet savcıları bu suçlar için bu kez görevlerini yapıp bir soruşturma başlatacak mıdır? Son padişah Vahdettin, iş birliği yaptığı İngiltere devletine ait bir zırhlı ile İstanbul’u terk etmiştir. Tarihsel gerçekleri yalanlarla değiştiremezsiniz. Ulusal Kurtuluş Savaşımızı gerçekleştiren ve Cumhuriyeti kuranların soyu İzmirli Hasan Tahsin, Gaziantepli Şahin Bey, Kahramanmaraşlı Sütçü İmam, Erzurumlu Nene Hatun, Kastamonulu Şerife Bacı’dır! Bu şanlı soy, yurt sathında Kuvayı Milliye olmuş, bizi 100 yıllık Cumhuriyetimize kavuşturmuştur. Türkiye Cumhuriyeti’nde şeriat hayali 29 Ekim 1923’te sönmüştür. Şeriat rejimine karşı Cumhuriyet ve devrimleri savunmak hukuku ve Anayasa’yı savunmaktır. Bu yolda ilerlemeye kararlılıkla devam edeceğiz.