Avukat Feyza Altun hakkında Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme’ suçundan soruşturma başlatıldı.

Avukat Feyza Altun, dün sosyal medya hesabından şeriat ile ilgili mesaj paylaştı. Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığı'nın paylaşımla ilgili ‘Halkı kin ve düşmanlığa tahrik etme’ suçundan re'sen soruşturma başlattığı öğrenildi.

EVİNDE SAVCI VE 13 POLİS ARAMA YAPTI

Gözaltı kararı verilen Feyza Altun'un evinde arama ve el koyma işlemi başlatıldı. Aramanın tamamlanmasının ardından Altun gözatına alınarak sağlık kontrolüne götürüldü.

"TÜRKİYE LAİK BİR ÜLKEDİR"

Feyza Altun sağlık kontrolünde, "Türkiye laik bir ülkedir. Türkiye'de şeriat yok. Türkiye şeriatle yönetilmedi. Hiçbir zamanda şeriatle yönetilmeyecek" dedi . Sağlık kontrolünden geçirilen Altun, İstanbul Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü.

SÖZCÜ yazarı İsmail Saymaz, Feyza Altun'la konuştuğunu belirterek, şu ifadeleri kullandı:

"Avukat Feyza Altun’la konuştum. Evde savcı ve 13 polis arama yapıyormuş. Hakkında halkı kin ve düşmanlığa tahrikten soruşturma başlatılmış. Altun, şöyle dedi: “Şeriatla ilgili paylaşıp yapıp yapmadığımı soruyorlar. Hakkımda gözaltı kararı var. Güvenlik Şubesi’ne götürüleceğim.”