Suikasta uğrayan eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'in eşi Ayşe Ateş, CHP Genel Merkezi'nde CHP lideri Özgür Özel ile görüştü. Son olarak 6 Mayıs'ta görüşen Özel ve Ateş yine CHP'de bir araya geldi. Erdoğan'ın CHP ziyareti öncesinde gerçekleşen görüşmenin ardından konuşan Ateş, Özel'e bir kez daha teşekkür etti. Ateş, CHP liderini mahkemeye davet ettiğini, Özel'in de geleceğini söylediğini anlattı.

Ayşe Ateş, CHP Genel Merkezi'nde Özgür Özel ile görüştü. Erdoğan'dan yaklaşık bir yıldır randevu almaya çalıştığını dile getiren Ateş, Erdoğan'ın görüşmeyi kabul ettiğini fakat MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin "Bunların sırtını sıvazlamayın bunları korumayın" mesajı üzerine iptal edildiğini söyledi. Ateş, Özel'in Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan ile 11 Haziran'da yapacağı görüşmede konunun gündeme gelmesini beklediğini açıkladı.

Ateş ayrıca "Sinan Ateş'in Özgür Özel ve Kılıçdaroğlu hakkında ağır söylemleri olmasına rağmen bize sahip çıktılar. Dost bildikleri düşman, düşman bildikleri dost oldu" ifadelerini kullandı. 

"BAHÇELİ'NİN ÇAĞRISI KARŞILIK BULDU HERALDE"

Ateş, Erdoğan ile görüşmesine ilişkin de "Cumhurbaşkanı Erdoğan, geçen hafta bizimle görüşeceğini söyledi fakat Devlet Bahçeli'nin açıklamaları sebebiyle görüşme gerçekleşmedi" dedi. 

Ateş "Bahçeli, 'Bunların sırtını sıvazlamayın, bunları korumayın' şeklinde üstü kapalı bir çağrıda bulundu. Sanırım bu sebeple çağrılmadık ve görüşme gerçekleşmedi. Normalde geçen hafta içi görüşecektik. Bahçeli'nin çağrısı Cumhurbaşkanı tarafından bir karşılık buldu herhalde" değerlendirmesinde bulundu.

"BİR EL YARGININ ELİNİ TUTUYOR"

Ateş, şöyle devam etti:

- Davada ayrılan 17 kişilik bir dosya var. Bu 17 kişinin suçu belgelerle sabit ama dosyaları ayrıldı. Bu da anormal bir durum neticede ortada bir cinayet var ve bu şahıslarda bu cinayete karışmış. Burada şaibe ve şüphe var. Üzerinde siyasi bir baskı var ve şüpheliler hakkında bir adım atmaktan çekiniliyor belli ki o sebeple dosya ayrıldı ve süreç uzatılıyor.

- Hızlı bir şekilde bu dosya hakkında da dava açılıp iddianamenin hazırlanıp dosyaların birleştirilmesi gerekiyor neticede ayrı bir olay yok ortada bir vaka var. Bir vakanın iki dosyasının olmasına gerek olmadığını düşünüyorum. Burada bir şaibe var bir baskı var. Bu siyasi cinayetin üzerindeki bu baskı, bu el bileğini tutuyor yargının işlememesi için müdahale etmeye çalışıyorlar ancak böyle gitmeyecek.

OLCAY KILAVUZ AÇIKLAMASI

Ateş, Olcay Kılavuz hakkında ise "Daha önce bir ifade kullanmıştım 'Satış başlayacak' diye yavaş yavaş birbirlerini satacaklar korunamayacaklarını anlayınca çünkü mızrak çuvala sığmıyor hiç kimse bu işten kaçamayacak kurtuluş yok yani. O yüzden de dağılmalar büyü bölünmeler başladı büyüyerek de devam edeceğini düşünüyorum" ifadelerini kullandı.