Ülkemizde yerel seçimler sonrasında iş başına gelen belediye başkanları arasında vizyoner olanlar sorumlu oldukları kente öylesine hizmetler kazandırıyor ki; büyük alkışı ve övgüyü hak ediyorlar.

Adana’nın Yumurtalık ilçesinde 31 Mart yerel seçimlerinden sonra iş başına gelen CHP’li belediye başkanı Erdinç Altıok’tan bahsetmek istiyorum.

Göreve geldiği günden beri öylesine güzel işlere imza attı ki, tüm kent halkının ve bu şirin ilçemize tatil için gelenlerin haklı takdirini kazanmayı bildi.

Özellikle son yaptığı hizmetten söz etmek istiyorum. İlçe merkezinde bulunan sahil alanını baştan aşağı yeniledi, nizami hale getirdi, kapsamlı bir temizlik yaptı, ailelerin gönül rahatlığı içinde kullanacağı hale getirdi. Tüm şemsiye ve şezlongları yenileyen Yumurtalık Belediyesi ilçeye gelecek misafirlerini ağırlamaya hazır durumda.

Adana’da reklamcılık denince akla gelen ilk isimlerden biri olan Sezer Katkay, seçim sürecinde Erdinç Başkanın yanından bir an olsun ayrılmadı. Son yerel seçimlerin ardından Yumurtalık Belediyesi’nde Başkan Danışmanı ve belediyenin iştirak firması olan Yumurtalık Belediyesi Personel Hizmetleri Ltd. Şti.’nin Genel Müdürü olarak görev yapmaya başladı. Sosyal ilişkileri çok güçlü olan, hayal sınırlarını zorlayan fikirlere sahip olan bu genç arkadaşımız halkına hizmet için yola çıkan Başkan Erdinç Altıok ile el ele vererek amaçlarına ulaşmanın keyfini yaşamak istiyorlar.


Yumurtalık Belediye Başkanı Erdinç Altıok

Yumurtalık, denizi, kumu, güneşi ve eşsiz balıkları ile ülkemizin eşsiz bakir tatil yörelerinden biri olarak bilinir. Adana’ya bir saatlik uzaklıkta olan bu şirin ilçemiz özellikte Gaziantep, Kahramanmaraş, Hatay ve Osmaniye’den gelenlerin tatil yaptığı bir turizm beldesi. Ancak bugüne kadar devlet yatırımlarından yeterince nasibini alamayan bu şirin tatil yöresi, son dönemlerdeki sanayi yatırımlarıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Gelecekte önemli bir liman kenti olacak Yumurtalık’ı geleceğe hazırlamak isteyen Başkan Erdinç Altıok, hayati önem taşıyan projeleri hayata geçirmeye kararlı Belediye Başkanı Erdinç Altıok, Yumurtalık sahilinde geniş kapsamlı temizlik yapan, kumların içindeki izmaritleri tek tek toplayan temizlik emekçilerine de teşekkür etti.

120 metre uzunluğunda 50 metre genişliğinde deniz kenarındaki tam 6 dönüm alanı aileler için özel alan yaptıklarını ifade eden Erdinç Altıok, “Yumurtalık’ı güneyin parlayan yıldızı yapmaya kararlıyız. Sahillerimiz çağdaş bir görünüme kavuştu. Daha çok işimiz var. Yepyeni projelerimizle halkımızın rahatlığı ve huzuru için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.


Yumurtalık sahili

“BAŞTAN AŞAĞI YENİLENDİ”

Yumurtalık Ayas Merkez Sahil’de 80 adet şemsiye ve 160 adet şezlongu ailelerin özel kullanımına tahsis ettiklerini ifade eden Başkan Altıok, “Bu bölüm sadece ailelerin hizmetinde olacak. Kırılmış, yamulmuş, parçalanmış tüm şemsiye ve şezlongları yeniledik. Karmaşık ve farklı alanlarda bulunan şemsiyeleri nizami hale getirdik. Şemsiyeler arasına çöp bidonları yerleştirdik. Aile alanında bir kadın personelimiz gün boyu temizlikle görevlendirildi. Ayrıca ilçemizdeki sahillere gelen misafirlerimizi deneyimli ekibimizle, misafirperverlik örneği sergileyerek karşılıyoruz” diye konuştu.

MODERN DUŞ ALANLARI

Sahilde bugüne kadar neredeyse atıl durumda bırakılan bakımsız, kullanışsız duş alanlarını yenilediklerini dile getiren Başkan Altıok, “Daha önce sadece su borusundan oluşan duş alanlarını çelik konstrüksiyon ve seramik döşemeyle kapatıp modern hale getirdik. İnsan onuruna yakışmayan tuvaletleri tamamen yeniledik” dedi.

Yumurtalık Ayas Merkez Plajı’nı uluslararası bir görünüme ve örnek bir halk plajına çevireceklerini kaydeden Başkan Altıok, “Soyunma odaları da komple yenilenecek. Yine sahile yakışır büfeler, stantlar tasarlıyoruz. Çok yakında onlar da halkımızın hizmetine girecek” diye konuştu.

SIRADA GENÇLİK KAMPI VE ZEYTİNBELİ PLAJI

Başkan Erdinç Altıok, “Ayas merkez sahil tamamlandıktan sonra aynı güzellikleri Gençlik Kampımızda ve Zeytinbeli Plajımızda da hayata geçireceğiz. Hedefimiz mükemmel denizi ve eşsiz kumsalı olan Yumurtalık sahillerini ilçemize, Adanamıza ve ülkemize yakışır bir hale getirmek. Ayrıca yerli ve yabancı turist sayısını arttırarak hem belediyemizin hem de ilçemizin gelirini de artıracağız” ifadelerini kullandı.

Genç ve başarılı başkan Altıok, kendisi gibi hizmete susamış meclis üyesi arkadaşları ve başkan yardımcılarıyla ile birlikte Yumurtalık’ı geleceğe taşımaya kararlı görünüyor. Kendisine, meclis üyeleri ve başkan yardımcılarına ve hizmetlerin aksamadan yürümesini saplayan tüm belediye çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Bölgede tatil yapmayı düşünen herkesi bu şirin ilçemize bekleriz gitmelerini öneriyorum.