Batuhan Karacakaya, Beren Saat ile Kıvanç Tatlıtuğ'un başrollerini paylaştığı ve yayınlandığı döneme damga vuran Aşk-ı Memnu dizisinde çocuk oyuncu olarak rol almıştı. Dizideki Bülent karakteriyle küçük bir oyuncuyken hafızalara kazınan Batuhan Karacakaya, Survivor yarışmasıyla adını geniş kitlelere duyurmuştu.

ŞİDDET İDDİALARI GÜNDEMİ SARSTI

Batuhan Karacakaya (25) ile aşk yaşayan Ayşe Aslanpay (23), şiddet gördüğünü ileri sürerek Karacakaya’dan şikayetçi olmuştu. Dayak olayının ardından Aslanpay, paylaştığı videoda, “14 Şubat'ta erkek arkadaşımla ufak çaplı böyle biraz tartıştık ve birbirimizi incittik. Bu yüzden ertesi gün konuşmadığımız için vicdan azabı çeksin diye ona yüzüme biraz makyaj yapıp fotoğraf attım. Benimle görüşmek istediği için bana bir video attı. Ortada bir şiddet yoktur" demişti.

image small

ŞANTAJ’DAN 3 YILA KADAR KAPSİ İSTENDİ

Ayşe Aslanpay, söz konusu videoyu Karacakaya’nın zoruyla çektiğini ileri sürerek suç duyurusunda bulunması üzerine Batuhan Karacakaya hakkında “Şantaj” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

İddianamede Karacakaya’nın sevgilisi Aslanpay’ın adresine giderek, “Bana video çekeceksin” ısrarında bulunduğu ve yazmış olduğu notu okutarak zorla video çektirdiği anlatıldı. Batuhan Karacakaya’nın suçlamaları kabul etmediğinin yer aldığı iddianamede, Ayşe Aslanpay’ın videoda mimiklerinden zorla kaydının yaptırıldığı ve zorla video çektirildiği anlaşıldığı ileri sürüldü.  

MAHKEME SALONUNDA YÜZYÜZE GELDİLER

İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen yargılamaya Batuhan Karacakaya ve eski sevgilisi Ayşe Sipahi avukatlarıyla birlikte katıldı. Dosyadaki gizlilik kararı nedeniyle basın mensupları duruşmaya alınmadı. Ayşe Sipahi’nin duruşma çıkışında fenalaştığı, ağladığı görüldü. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Karacakaya, “Her şey çok güzel gidiyor şu anda. Suçlamaları kabul edecek bir durum kalmadı Allah’ın izniyle. Çok güzel sürprizler var. Davanın ilki bitti. Şu an benim için her şey güzel gidiyor” dedi.

HTS KAYITLARI İNCELENECEK

Ayşe Aslanpay’ın avukatı Ümit Becel yaptığı açıklamada, “Sanık Batuhan her ne kadar suçlamaları reddetmiş olsa da tüm ifadeler suçtan kurtulmaya yönelikti. İfadesinde “Medya gücümün ve kitlemin farkındayım, rezil olmayı göze alamadım bu nedenle o videoyu Ayşe’ye çektirmek zorundaydım” dedi. Zaten bahse konu video izlendiğinde mağdura zorla ve darp korkulusuyla yaptırıldığı iddianame de açıktır. Şikâyetimiz devam ediyor ve Sanık Batuhan’ın tüm HTS kayıtları da incelenecek. Sonraki celse karar verilecek” dedi.