Basketbol FIBA Kadınlar Avrupa Kupası'nın final rövanş maçında Beşiktaş BOA, İngiltere'nin başkenti Londra'da yer alan London Lions'a 81-70 mağlup olarak turnuvayı ikinci sırada tamamladı.

Beşiktaş BOA'nın yardımcı antrenörü Emre Hacıyakupoğlu ve takımın önemli oyuncularından Jovana Nogic, Copper Box Arena'da gerçekleştirilen maçın ardından yapılan basın toplantısında duygularını paylaştı.

Hacıyakupoğlu, "Öncelikle Londra ekibini tebrik ediyorum ama herkes parkede ne olduğunu gördü. Bundan dolayı çok üzgünüm. Parkede olan basketbol değildi. Üç önemli oyuncumuz anlamadığımız bir şekilde 5 faulle oyun dışında kaldı. Takımımla büyük gurur duyuyorum, çok fazla çaba gösterdiler, onlara teşekkür ediyorum." sözleriyle maçın ardından yaşanan hayal kırıklığını ifade etti.

"YARDIM EDEMEMEK KÖTÜ OLDU"

Takımın yetenekli oyuncularından Jovana Nogic ise, "Londra ekibini tebrik ediyorum. Seyircimiz bugün muhteşemdi, onları görmek güzeldi. Çok çalıştık ama olmadı. Beş faulle oyundan çıktım, takım arkadaşlarıma sonuna kadar birlikte olamamak, yardım edememek kötü oldu." diyerek, sahadaki mücadelenin zorluklarına ve kişisel hayal kırıklığına dikkat çekti.

Beşiktaş BOA'nın teknik ekibi ve oyuncuları, turnuvada gösterdikleri üstün performans ve takım ruhuyla gurur duyduklarını belirtirken, maçın sonucundan duydukları üzüntüyü de saklamadılar.