Beşiktaş'ın efsane basketbolcularından olan Başkan Hasan Arat, yakın dostu Fikret Orman gibi ilk kupasını basketbolda almaya çok yaklaşmıştı ama olmadı. Beşiktaş BOA, Kadınlar EuroCup finali rövanş maçında önceki gün London Lions’a 81-70 mağlup olup 4 sayılık averaj farkıyla kupayı yitirdi. Erkek basketbol takımı Beşiktaş Emlakjet de EuroCup’ta yarı finalde takıldı. Ancak şubede atılan doğru adımlar ve yatırımın devam edecek oluşu “Galiptir bu yolda mağlup” dedirtti.

Ortaya konan mücadele camiaya umut verdi. Siyah-beyazlıların patronu olarak önemli başarılar tadan Orman’ın ilk kupası Beşiktaş Milangaz (Erkek Basketbol Takımı) ile 29 Mart 2012’deki EuroChallenge finalinde gelmiş, bu aynı zamanda kulüp tarihinin ilk Avrupa şampiyonluğu olmuştu.

POTADA YATIRIMA DEVAM

Her ne kadar Beşiktaş basketbol şubesi Avrupa’da iki kupa hedefini başaramasa da yönetimin hedef küçültmeyeceği öğrenildi. Arat ve kurmayları, basketbol yatırımlarına gelecek sezon da devam edecek. Erkek ve kadınlarda tüm kulvarlarda şampiyon olabilecek takımlar kurmak için çalışmalara başlandı.