Süper Lig’de büyük hayal kırıklığı yaşarken Türkiye Kupası finaline adını yazdırıp teselli bulan Beşiktaş’ta yönetim, yeni sezon öncesi kadro planlaması çalışmalarını şimdilik askıya aldı.

Başkan Hasan Arat ve ekibi, yeni teknik direktörü belirlemeden transfer yapmama kararı aldı. Arat, hem Nuri Şahin hem de Şenol Güneş ile yaptığı görüşmelerin detaylarını yönetimdeki isimlere aktaracak. Toplantıda Sergen Yalçın da gündeme gelecek. Kararın önümüzdeki hafta netleşmesi bekleniyor.

ÖNEMLİ İSİMLER MASADA

Kara  Kartal’ın transfer rotası ise yeni hocanın belirlenmesinin ardından belli olacak. Siyah-beyazlı transfer komitesinin önünde Salih Özcan, Angel Di Maria, Mario Hermoso gibi önemli isimler var. Elden çıkarılması gündemde olan 12 yabancı oyuncu ile ilgili çalışmalar da yeni gelecek teknik direktöre endekslendi. Başkan Hasan Arat’ın, yöneticilerden “Kupa finaline kadar bu konularla ilgili açıklama yapmayalım. Takımın konsantrasyonu bozulmasın” dediği belirtiliyor.

RASHICA'YA TEKLİF BEKLENİYOR

Bu sezon gol katkısında Semih, Cenk ve Aboubakar ile birlikte çift haneyi gören 4 Beşiktaşlı’dan biri olan; 5 gol-6 asist üreten Milot Rashica’yı Serie A’dan iki, Championship’ten bir takım takibe aldı. Sezon başında Norwich’ten 5 milyon Euro’ya transfer edilen Kosovalı kanat için yönetim 11-12 milyon Euro talep edebilir.