ABD'nin New York kentinde yaşayan Meghan Brown isimli kadının, 2015 yılında fizik tedavi için gittiği binadan ayrıldığı sırada binanın dev boyutlardaki cam kapısının üzerine kırılması üzerine başlatılan yargı sürecinde dikkat çekici bir gelişme yaşandı. 

36 yaşındaki Brown, binanın girişindeki cam kapının kırılması sonrasında hastaneye kaldırılmış ve genç kadında kalıcı beyin hasarı oluşmuştu. Olay yaşandığı sırada 27 yaşında olan genç kadın, o dönemde yatırım bankacısı olarak görev aldığını söylerken, kazadan sonra yaşadığı beyin rahatsızlığı nedeniyle kariyerini bırakmak zorunda kalmıştı. 

JÜRİ HAKLI BULDU

Hakim ve jüri dün alınan karar ile genç kadını haklı buldu. Kamera kayıtlarında da genç kadının hiçbir şey yapmadığını ve cam kapının bir anda tuzla buz olduğu görülüyor. Kazadan sonra çalıştığı şirket olan JP Morgan'dan işten çıkarılan ve daha sonra çalıştığı kripto para şirketinden de uzaklaştırılan Brown'a tazminat ödemesine karar verildi.

Yetkililer bina yönetiminin tazminat ödemesine karar verirken, genç kadının zararını karşılamak için 35 milyon 184 bin dolar para ödenmesi gerektiğini duyurdu.