Basit bir yoga rutininin, erkeklerin seksten daha uzun süre keyif almasına yardımcı olabileceği ortaya çıktı.

Pelvik taban sağlığı uzmanı Anthony Moran, yoganın cinsel yaşamınızda nasıl harikalar yaratabileceğini ve yatakta geçirilen süreyi nasıl artırabileceğini açıklıyor.

Pelvik tabanın sağlığı erkekler tarafından göz ardı edilse de araştırmalar zayıf pelvik taban kaslarının güçlendirilmesinin erkeklerde yaygın görülen sağlık sorunlarını iyileştirebileceğini ortaya koyuyor.

Bunlar arasında iktidarsızlık, erken boşalma, performans kaygısı ve idrar kaçırma yer alıyor.

Yoga eğitmeni ve pelvik taban sağlığı uzmanı Anthony Moran da, erkeklerin daha iyi seks yapmalarına ve bağırsakları ve mesaneleri üzerinde kontrol sahibi olmalarına yardımcı olmayı amaçlıyor.

Moran'ın hızlı ve kolay yoga rutini, pelvik taban kaslarınızı harekete geçirmeye ve güçlendirmeye odaklanıyor. Bunlar, mesaneyi, kalçayı ve penisi destekleyen, kuyruk kemiği ile kasık kemiği arasındaki kas grubunu hedefliyor.

İşte daha iyi bir cinsel yaşam için uygulayabileceğiniz yoga duruşları...

Üçgen duruşu (trikonasana)

Bu üçgen pozu kalçalarınızı açmak ve bacaklarınızı esnetmek için harikadır. Kanın pelvik bölgenize de pompalanmasını sağlar.

Çelenk pozu (malasana)

Yogi squat, pelvik tabanınızı ve uyluklarınızı güçlendirmek için idealdir. Aynı zamanda sakin ve topraklanmış hissetmenize yardımcı olur.

Kedi ve inek pozu (marjaryasana ve bitilasana)

Kedi pozunu yaptıktan sonra inek pozunu yapabilirsiniz. Sırtınızı ve boynunuzu nazikçe esnetmek ve hormonlarınızı harekete geçirmek için harikalar.

Mutlu bebek pozu (ananda balasana)

Kendinizi stresli hissediyorsanız mutlu bebek pozunu deneyin. Bacaklarınızı esnetmek ve zihninizi rahatlatmak için iyidir, ayrıca sırt ağrısını hafifletebilir.

Bağlı açı uzanma pozu (supta baddha konasana)

Bu yoga hareketi kalçalarınızı ve kasıklarınızı açmak için harikadır. Üreme organlarınıza yardımcı olur ve endişelerinizi ortadan kaldırır.