Tekirdağ'ın Çorlu ilçesi kırsal Sarılar Mahallesi'ndeki buğday tarlasında bugün saat 14.00 sıralarında yangın çıktı. Yangın rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüdü.

Alevlere köylüler, traktör ve su tanklarıyla müdahale ederken, ihbar üzerine bölgeye itfaiye ekipleri sevk edildi.

Ekiplerin ve köylülerin müdahalesiyle alevler 1 saat içinde kontrol altına alındı. Yangında 300 dekarı buğday ekili 600 dekar tarım alanı zarar gördü.

Jandarma yangının çıkış nedenini belirlemek için inceleme başlattı. 

"ELEKTRİK TELLERİNDEN SIÇRAYAN KIVILCIMLAR"

Bursa'nın İnegöl ilçesine bağı kırsal Kozluca Mahallesi'nde de saat 13.00 sıralarında buğday tarlalarının üzerinden geçen enerji nakil hattı kablosu koptu.

Kopan kablodan sıçrayan kıvılcımların ekinleri tutuşturdu. Alevler rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyürken, ihbarla bölgeye itfaiye ve Orman İşletme Müdürlüğü ekipleri sevk edildi.

Yangın 1 saatte kontrol altına alınıp söndürülürken, buğday ekili 60 dönüm alan yandı. 

Edirne’nin Enez ilçesinde ise dün, akşam saatlerinde ilçeye bağlı Ağıllar mevkisinde buğday ekili tarlada henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı.

İhbar üzerine bölgeye Enez Belediyesi İtfaiye Amirliği ve Orman İşletme Müdürlüğü’ne bağlı ekipler sevk edildi.,

Yangın, ekiplerin müdahalesiyle ormanlık alana sıçramadan kontrol altına alınarak, söndürüldü. Yangında 20 dönüm buğday ekili alan zarar gördü. Jandarmanın olayla ilgili incelemesi sürüyor.

DİYARBAKIR'DA ANIZ YANGININDA 500 DÖNÜM ALAN ZARAR GÖRDÜ 

Diyarbakır'ın Silvan ilçesinin kırsal Kasımlı, Heybelikonak ve Gökçetevek mahalleleri arasındaki hasadı yapılmış tarlada, öğle saatlerinde henüz bilinmeyen nedenle yangın çıktı. 

Yangın rüzgarın da etkisiyle büyürken, ihbarla bölgeye itfaiye ve jandarma ekipleri sevk edildi. 

Yangın, Bağdere Jandarma Karakolu personeli ve köylülerin de yardımıyla kontrol altına alınarak söndürüldü. Yangında 500 dönüm alanın zarar gördüğü belirlendi. Yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için çalışma başlatıldı.