EMS Yapı Sivasspor'un teknik sorumlusu Bülent Uygun, Trendyol Süper Lig'deki 16. hafta erteleme karşılaşmasında, 11 Ocak Perşembe günü kendi sahalarında Galatasaray ile oynayacakları maçı kazanma hedeflerini ifade etti.

Antrenman öncesinde basınla bir araya gelen Uygun, ligde öne çıkan Galatasaray karşısında zorlu bir mücadeleye çıkacaklarını vurguladı.

Uygun, takımdaki sakat ve hasta oyuncuların durumu hakkında bilgi vererek, "Sakatlıktan çıkıp antrenman yönünden hazır olmayan arkadaşlarımız var. Kim olmazsa olmasın ya da ne olursa olsun Sivasspor olarak duruşumuz, oyun anlayışımız ve oyun felsefemizle kazanma adına sahadaki mücadelemizle yerimizi alacağız." şeklinde konuştu.

Sivasspor'un teknik direktörü, maçı kazanarak taraftarları sevindirmek istediklerini de belirtti.

"AYNI HATAYI YAPMAKTAN YORULMAYAN SİSTEM"

Hakemlerle ilgili soru üzerine Uygun, hakemlerin futbolun paydaşları olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

"Baş tacımız taraftardır, hakemler, futbolcular, antrenörler bu işin başmimarlarıdır. Dolayısıyla herkesin sorunlarını çözmek gerekiyor. Ama aynı hatayı yıllardan beri yapmaktan ve ortaya koymaktan yorulmayan bir sistem var."

"150 BİN LİRA MAAŞI BENİM SAYEMDE..."

"Bu sistemi kim yapıyor bilmiyorum, kim, nasıl dizayn ediyor onu da bilmiyorum. O zamanlar bir hata olmuştur, kişiler hata yapar, kurumların bir suçu olmaz. Hakem kardeşlerimizin Türkiye'de profesyonel olmasını sağlayan antrenör benim. Onların profesyonel olup bugün 150 bin lira maaş almasını sağlayan teknik direktör benim."

"DOĞRU MAÇ YÖNETSİNLER"

"Onlar daha iyi maç yönetsin, daha iyi analiz yapsın, gerçekten maça hakim olsunlar, adaletli olsunlar, gördüklerini çalıp kimseyi kimseye ezdirmeden doğru maç yönetsinler diye onun mücadelesini verdik. Türk futbolunun iyiliği, gençlerimizin geleceği için mücadele etmeye devam edeceğim."

"HER RAKİP ZOR"

Her rakip birbirinden daha zor. Dolayısıyla Afrika Kupası'na giden önemli futbolcularımızla beraber bu eksikliklerimizi hissettirmeden sahaya çıkıp kazanmak adına her şeyimizi vereceğiz.

Uygun, Kayserispor ile oynanan 19. hafta maçında Rey Manaj'a verilen sarı kartın yanlış olduğunu dile getirdi ve bu ceza nedeniyle takımın başarılı golcüsünün Galatasaray maçında oynayamayacağını söyledi.

"BENİM İLGİ ALANIMA GİRMİYOR"

Orta saha oyuncusu Samuel Saiz hakkında yönetimle herhangi bir rapor paylaşmadığını ifade eden Uygun, "Yönetimimiz bu konuda kendi değerlendirmelerini yapar. Benim ilgi alanıma girmiyor, ben sadece takımımızın prensipleri konusunda, takım sistemi doğrultusunda yapılması ve alınması gereken transfer politikasıyla eksiklerimizi anlatacağım." dedi.

Ayrıca Uygun, taraftarların kombine bilet alarak takıma destek olmalarının yönetimi güçlendireceğine dikkat çekti.

"4-5 TRANSFER İSTİYORUZ"

EMS Yapı Sivasspor'un teknik direktörü Bülent Uygun, transfer dönemi ile ilgili olarak, "4 ya da 5 transfer istiyoruz, eksiklerimiz var. Takımdan belki ayrılacaklar var ama bunları özellikle Samsunspor maçından sonra masaya yatırıp bu konuyla ilgili kararımızı hep beraber vereceğiz." dedi.

Galatasaray maçını yönetecek hakem Zorbay Küçük ile ilgili bir soruya cevap veren Uygun, hakemlerden beklentilerini dile getirdi:

Adil, hakkaniyetli, gördüğünü çalan, cesur, delikanlı hakem istiyoruz. Tüm Türkiye bunu istiyor. Gördüğünü veren hakem istiyoruz. Yönetimimiz sonuçta Sivasspor'un hakkını kimseye yedirmez, biz de sahada kimsenin hakkımızı yemesini istemiyoruz. Çıkacağız, futbol adına güzel şeyler yapacağız. Hakemlerin konuşulmasının ve bu yaşadıklarının ortadan kaldırılması onların yöneteceği adil yönetimlerle olur. Korkaklar asla kazanamaz, dolayısıyla herkes cesurca maçını yönetecek. Esaretlerini kıracaklar, cesaretleriyle kendi camialarının karakterlerini sahaya yansıtacaklar. Yoksa onlar da ömür boyu bu şekilde eleştirilmeye, cezalandırılmaya mahkum kalacak.