Süper Lig'de 5 maçtır galip gelemeyen Kayserispor, ligin 33'üncü haftasında sahasında Trabzonspor’u ağırlayacak. Sarı-kırmızılı ekip, maçın hazırlıklarına yaptığı antrenmanla devam etti. Teknik Direktör Burak Yılmaz antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bu dönemde her maçın zor olduğunu söyleyen Burak Yılmaz, "İyi hazırlanıyoruz. Geldiğimizden itibaren sadece Kasımpaşa maçında oyunu verdik ve mağlubiyeti hak ettik. Onun dışında ne oyunu ne de topu verdik. Şansızlığımız var. Çok gol kaçırıyoruz. Sanıyorum ki Türkiye Ligi’nde en fazla gol kaçıran takımız. Bunları düzeltmeye çalışıyoruz. Her puanın gerekli olduğu riskli haftalara geldik. Ben umutluyum. Futbolcularımla gurur duyuyorum. Daha iyi olacağız” diye konuştu.

“MAÇA İYİ BİR ŞEKİLDE HAZIRLANIYORUZ”

Trabzonspor maçına değinen Yılmaz, "Trabzonspor maçına gelince çok zor bir maç. Trabzonspor çok büyük, çok değerli bir camia. Kendi evimizde oynuyoruz. Taraftarımızın önünde bu riskli dönemlerde onların bizi destekleyeceğini biliyoruz. Maça iyi bir şekilde hazırlanıyoruz” dedi.

Taraftarın Bilal Bayazit’in milli takıma davet edilmesi gerektiği ile ilgili paylaşımların sorulması üzerine Burak Yılmaz, “Gönül ister ki hem Bilal Bayazit hem de Gökhan Sazdağı milli takıma gitsin. İyi oynayan isimlerimiz gitsin. Orada bir hoca, onun da bir tercihi var. Hocanın tercihlerine saygı duymak zorundayız. Benim gönlümde Gökhan ve Bilal’in orada olmasından yana hak ettiklerini de düşünüyorum. Ama şöyle de bir şey var. Belki 4’üncü 5’inci durumda olsaydık başka olurdu ama şu an sıkıntılı durumdayız. Her tercihe saygı duymak zorundayız, çünkü orada bir hoca var” yanıtını verdi.