Türkiye Sigorta Basketbol Süper Ligi'nde mücadele eden Çağdaş Bodrumspor, tecrübeli başantrenör Ahmet Çakı ile anlaşmaya vardı.

Takım, Süper Lig'in 13. haftasında Yukatel Merkezefendi Belediyesi Basket takımını ağırlayacak ve bu önemli maçın hazırlıklarını yeni başantrenörü Ahmet Çakı yönetiminde gerçekleştiriyor.

Yardımcı antrenör Ömer Kahyaoğlu ile birlikte çalışmalara başlayan Çakı, yarın ilk kez takımının başında sahaya çıkacak.

Başantrenör Çakı, medya mensuplarına yaptığı açıklamada, "farklı taktiklerden oluşan daha güçlü bir yapı ile sahaya çıkacaklarını" belirtti.

Süper Lig'in zorluklarına dikkat çeken Çakı, "Çağdaş Bodrumspor'dan teklif aldığımda, burada basketbola kazandırılacak bir proje gördüm. Bu tarzda bir kulüpte daha önce de çalıştım. Amacımız öncelikle kazanan bir takım haline gelip bir şekilde ligin ilk yılına adaptasyonu hızlandırmak, devamında üstüne koyarak burada güzel bir kültür oluşturmak." dedi.

Ayrıca, takımın mevcut hedefleri hakkında yorum yapmanın zor olduğunu belirten Çakı, öncelikli amacının önlerindeki ilk maçı kazanmak olduğunu ifade etti.