Jose Mourinho'nun kadrosunu güçlendirmek için düşük maliyetli seçenekler arayan Roma, Atletico Madrid'den Çağlar Söyüncü için görüşmelerde bulunuyor.

Finansal Fair Play kısıtlamaları nedeniyle transferde zorluklar yaşayan İtalyan ekibi, serbest statüdeki oyuncular ya da kiralık anlaşmalarla yetinmek zorunda kalıyor. Kulübün ara transferdeki ilk imzası, Juventus'tan genç oyuncu Dean Huijsen'i altı aylık bir anlaşmayla kadrosuna katmak oldu.

Roma ayrıca orta saha oyuncusu Renato Sanches'i de gözden çıkarmış durumda. Sezon başında Paris Saint-Germain'den transfer edildiğinden bu yana, çok fazla sakatlık yaşayan 26 yaşındaki oyuncunun önümüzdeki haftalarda takımdan ayrılması bekleniyor.

Corriere dello Sport'un haberine göre; Roma, Atletico'nun savunma oyuncusu Söyüncü için müzakerelere başladı. İtalyan devi, 27 yaşındaki oyuncuyu sezonun geri kalanında Mourinho'nun kadrosuna katmak istiyor. Olası bir anlaşmada, satın alma opsiyonu maddesinin yer alması beklenmiyor.

Milli yıldız Çağlar Söyüncü, bu sezon, Diego Simeone'nin takımında dokuz maçta sadece 212 dakika forma giyebildi ve İspanya'nın başkentinde takıma girmekte zorlandı.