Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları bünyesinde faaliyet gösteren Kukla Yapım Atölyesi, çocuklar için düzenlediği etkinliklerini sürdürüyor. 

Çocukların yaratıcılık özelliğini ve el becerilerini geliştirmek, oyun yolu ile düş güçlerini harekete geçirerek kendilerini ifade etmeleri için ortam hazırlayan Kukla Yapım Atölyesi, Filiz Çankaya Uzun yönetiminde ücretsiz eğitimler vermeye devam ediyor. Bu kapsamda, düzenlenen '1. Dönem Kukla Yaz Kursu' yoğun katılımla başladı. 500’den fazla başvurunun yapıldığı kursta öğrenciler, atölyelere büyük ilgi gösterdi.

'Kukladan Masala', 'Polar Kukla Yapımı', 'Boncuk Kukla Yapımı', 'Karton Kukla Yapımı', 'Ahşap Kukla Yapımı', 'Kukla Oynatımı', 'Kuklam Masal Anlatıyor' ve 'Kuklam Şarkı Söylüyor' atölyelerinde çocuklar, teorik ve pratik eğitimlerle hem eğleniyor hem öğreniyor.

Dil ve konuşma becerisi, dikkat, odaklanma, koordinasyon ve senkronizasyon becerileri gelişimi gibi çocuklarda gelişim sürecini olumlu etkileyen eğitimler, çocuklar için yaz döneminin vazgeçilmez adresi olmaya devam ediyor.