Dünyanın en popüler futbolcularından biri olan şimdilerde girişimleri ve sosyal medyada yaptığı paylaşımlarla sık sık gündeme gelen İngiliz futbolcu David Beckham, dünyanın en sakin ve huzurlu ülkelerinden biri olarak gösterilen Norveç'i karıştırdı. 

Geçen hafta sosyal medya üzerinden Norveç'in güneybatısındaki Laerdal bölgesindeki nehirlerde balık avladığı pozları paylaşan Beckham ülkeyi ayağa kaldırdı. Sık sık Norveç kralı ve kraliçesinin somon avladığı ve "somon nehirlerinin kraliçesi" lakabını alan bölgede Beckham'ın balıkçılık yapması tepki çekti. 

Norveç'te son dönemde bölgedeki somon nüfusunun azalmasından dolayı balıkçılık faaliyetleri çok kısıtlı bir şekilde yapılırken Beckham'ın bu kadar rahat davranması rahatsızlık yarattı. 

Norveç'teki somon nüfusunun çok azaldığı ve geçen yıl 2022'den yüzde 30 daha az balık yakalandığı belirtildi. 

Beckham'a balıkçılık yapması için verilen ruhsatta "olta" kelimesinin yanlışlıkla çıkarıldığı belirtilirken bölgede olta balıkçılığına izin verilmediği de belirtildi. 

Bazı Norveçliler ise ülkenin kendi vatandaşlarına balık avlama izni vermediğini fakat yabancılara bu izni vermesine tepki gösterdi.