Erzurum, Kars ile Ağrı'da kar ve tipi nedeniyle 316 yerleşim yerinin yolu kapandı. Van, Hakkari, Bitlis ve Muş'ta da 508 yerleşim birimine ulaşım sağlanamıyor.

Erzurum'da dün etkili olan kar, yüksek kesimlerde aralıklarla sürdü. Yağışla zaman zaman tipinin de etkili olduğu ilde, 241 mahalle yolu ulaşıma kapandı. Büyükşehir Belediyesi ekipleri, yolların kapalı olduğu kırsal mahallelerde karla mücadele çalışması yürüttü. 

KÖY YOLLARINDA YOĞUN ÇALIŞMA

Olumsuz hava koşulları nedeniyle Kars'ın Akyaka ilçesinde 5 köy yolunda ulaşım sağlanamıyor. İl Özel İdaresi ekipleri yolların ulaşıma açılması için çalışma yaptı. Ağrı'da, İl Özel İdaresi ekipleri, kar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapanan 70 köy yolunda karla mücadele çalışması başlattı. 

Öte yandan Tunceli’nin Ovacık ve Pülümür ilçelerinde de bir süredir etkili olan soğuk hava, yerini kar yağışına bıraktı. Yağışla ilçelerdeki cadde ve sokaklar ile park ve bahçeler beyaz örtüyle kaplandı. Bazı vatandaşlar evlerinin önünde biriken kar yığınlarını temizledi. 

Ardahan’da da soğuk hava ve kar yağışı etkili oluyor. Kent merkezi, sabaha doğru etkili olan kar sebebiyle beyaza büründü. Kars'ta dün başlayıp aralıklarla süren kar etrafı beyaz örtüyle kapladı. Karın etkili olduğu Sarıkamış ilçesinde de bitkiler ve ağaçların karla kaplanması güzel görüntüler oluşturdu.