Metin Akpınar'ın evlilik dışı ilişkiden Duygu ve Sevgi Nebioğlu adında ikiz kızları olduğu ortaya çıkmıştı. 

Kardeşlerden Duygu Nebioğlu, Akpınar'a açtığı babalık davasını kazanmış, DNA testi ve mahkeme kararıyla 82 yaşındaki sanatçının öz kızı olduğunu kanıtlamıştı.

İkizlerin anneleri tarafından henüz iki aylıkken Antalya'daki bir köyde bakıcı kadına bırakıldığı, Çocuk Esirgeme Kurumu'nda devlet korumasına alındıktan sonra Nebioğlu Ailesi tarafından evlatlık alındığı öğrenilmişti.

Metin Akpınar "Varlıklarından haberdar olmadığım çocuklarımın çektiği acılardan dolayı çok üzgünüm" ifadelerini kullanmıştı. Duygu Nebioğlu da katıldığı bir programda babasını suçlamıştı. 

"SİZ ÖNCE ZENGİNLİĞİN NE OLDUĞUNU ÖĞRENİN"

Duygu Nebioğlu şimdi ise biyolojik babası Metin Akpınar'ın fakirlik belgesinin iptalini istediğini sosyal medya hesabından paylaşarak tepki gösterdi. Nebioğlu şu ifadeleri kullandı:

"Ben zenginliği dağlarda özgür iradenle gezebilmeyi, bitkilerden, ağaçlardan faydalanmayı, güneşe ve aya yakın olmayı zenginlik olarak tanımlıyorum.Bahçeme inip ektiğimiz ata sebzeleri, meyveleri sofraya koyabilmeyi ve yiyebilmeyi zenginlik olarak görüyorum. Köydeki hayatımı zenginlik olarak tanımlıyorum. Hayatım boyunca da köylerde yaşayabilirim."

"Bazıları sahil lokantalarında 40 yaşında ayaklarından bağlı ıstakozu yiyebilmeyi zenginlik sanar. Gayrimenkullerini zenginlik sanar. Borsa oynamayı, Suadiye'ye bina yıkıp dikmeyi zenginlik sanar. Etrafında yalakaların olmasını zenginlik sanarlar. Yatlarına gariban kızları almayı, hamile bırakmayı zenginlik sanarlar. Dağlarda yürümeyi, yaşamayı yardımcıları olmadan yaşayamazlar."

"Siz önce zenginliğin ne olduğunu öğrenin. Sonra fakirlik belgemin iptalini isteyin Akpınarlar."