Fenerbahçe'nin golcü futbolcusu Edin Dzeko, Fatih Karagümrük karşılaşmasının ardından duygularını paylaştı.

Fenerahçe tarihinde 1 sezonda 20 gol barajını geçen beşinci futbolcu olan Dzeko, Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımı'nın EuroLeague'de üst üste ikinci kez şampiyon olmasını kutlayarak sözlerine başladı.

Bosna Hersekli futbolcu takımın başarısını "Öncelikle EuroLeague’i tekrardan kazanan Kadın Basketbol Takımımızı tebrik etmek istiyorum. İyi bir iş çıkarttınız." sözleriyle övdü.

Karagümrük maçıyla ilgili değerlendirmeler yapan Bosna Hersekli futbolcu, son dönemdeki maç performansları hakkında eleştirilerde bulundu:

Son zamanlarda maçlara biraz yavaş başlıyoruz. Yavaş pas yapıyoruz ve çok fazla pas hatası yapıyoruz. İlk yarı da bizim için böyleydi. Top kaybı sonrası ilk golü yedik. İlk golü yedikten sonra maçları çevirmek her zaman daha zordur ama belki de bizim uyanmamız için ilk golü yememiz gerekiyor. İkinci yarıda iyi bir oyun sergiledik. Hatta maçı daha erken koparabilirdik çünkü bunu yapabilecek şanslar yakaladık ama en önemlisi 3 puan almaktı. Fatih Karagümrük iyi bir takım. Ligde bulundukları durumu hak etmiyorlar.

"FENERBAHÇE BENİ BU YÜZDEN GETİRDİ"

Fenerbahçe'de 20 gol barajını aşan beşinci yabancı oyuncu olan Dzeko, bu başarısını şu sözlerle değerlendirdi:

Fenerbahçe beni bu yüzden buraya getirdi. Ben de elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. Sadece gollerimle değil saha içerisinde de savaşarak takımım için her şeyi yapmaya çalışıyorum ki bence en önemlisi bu.

"HERKES ÖNCE TAKIMI DÜŞÜNMELİ"

Dzeko, takım ruhuna vurgu yaparak sözlerini şöyle tamamladı:

Bence oyuncu fark etmeksizin herkesin, takım olarak hepimizin aynı şekilde koşması gerekiyor. Özellikle geriye dönerken hepimizin aynı şekilde çok koşması gerekiyor çünkü takıma ancak bu şekilde yardımınızı gösterebilirsiniz ki bu bizim takımımızın mantalitesi: Herkesin kendisinden önce takımı düşünmesi gerekiyor. Zaten takım performansı iyi olduğu zaman bireysel performansınız da iyi oluyor. Tıpkı bugünkü gibi. Bugün takım olarak iyi bir performans sergiledik özellikle ikinci yarıda. Daha iyisini yapabilirdik ama bu sayfa bizim için geride kaldı. Şimdi yeni bir sayfa çeviriyoruz ve önümüzdeki maça odaklanıyoruz. Taraftarlarımızı perşembe günü oynayacağımız maça davet etmek istiyorum. Oraya gelsinler ve bize büyük bir destek göstersinler. Oyuncularımız top kaybettiğinde, gol kaçırdığında, pas hatası yaptığında da oyuncularımızın arkasında olsunlar. Alkışlasınlar, ıslıklamasınlar, destek versinler. Bizi bir sonraki dakikalara en iyi şekilde hazırlasınlar çünkü bizim için en iyi destek bu şekilde olur.