Alanyaspor ile deplasmanda 1-1 berabere kalan Ankaragücü'nün teknik direktörü Emre Belözoğlu, ertelenen Süper Lig'in 16. hafta maçı sonrasında, ikinci yarıda gerçekleştirdikleri hamlelerle istedikleri sonucu aldıklarını ifade etti.

Zorlu hava koşulları ve saha şartlarında geçen mücadelenin ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Belözoğlu, sahada mücadele eden herkesi ve hakemleri tebrik etmenin önemine değindi.

Belözoğlu, "İkinci yarı karşılığını alabileceğimizi düşündüğümüz bir hamle yaptık. Ancak hatalı bir gol yedik. Üstüne bir hamle daha yaptık ve karşılığını aldık." şeklinde konuştu.

"DOKUNULMAZLIKLARI VAR, MAŞALLAH"

Teknik adamlar adına zor bir maç olduğunu kaydeden Belözoğlu, şunları söyledi:

"Maçın 25-30 dakikalık bölümüyle alakalı söylenecek bir şey bulamıyorum. Sahada top oynanır, oynanmaz... Hakemlere de bir şey söyleyemiyoruz. Dokunulmazlıkları var, maşallah. O yüzden söyleyebilecek çok bir şey yok."

"İZLENECEK BİR ŞEY YOKTU"

"Üzgünüm. 30 dakika boyunca burada emekler çok ciddi sıkıntıya girdi. Televizyonun başında ve tribünde izleyenler için 30 dakikalık periyotta çok izlenecek bir şey yoktu. Oyuncularım adına söyleyebileceğim ise sahanın içinde gösterdikleri gerçekten çok değerli bir duruş vardı."

"Oyun kuralları içinde gösterdikleri tepkiyi, kaybetmemek üzerine kurdukları iradeyi çok önemli buluyorum. Soyunma odasındaki atmosferi de çok değerli buluyorum. Bu zorlu şartlarda oynayan sporcu kardeşlerimi tebrik ediyorum."