Endonezya'da futbol oynarken yıldırım çarpan bir futbolcu hayatını kaybetti.

Subanglı 35 yaşındaki futbolcunun, Batı Java'nın Bandung kentindeki Siliwangi Stadyumu'nda yere yığıldığı an videoya kaydedildi.

Yıldırım çarpan Septain Raharja, cumartesi günü yerel saatle 16.20 sularında üzerine yıldırım düştüğünde 2 FLO FC Bandung ile FBI Subang arasında oynanan dostluk maçında mücadele ediyordu. 

Yerel medya PRFM News'in haberine göre; olaydan sonra hala nefes almakta olan Raharja hastaneye kaldırıldı, ancak yoğun yanıklara maruz kalarak hayatını kaybetti. 

Futbolcunun üzerine yıldırımın düştüğü video, sosyal medyada günün konusu oldu.

12 AY ÖNCE YİNE YILDIRIM DÜŞMÜŞTÜ

Endonezya Meteoroloji, Klimatoloji ve Jeofizik Ajansı (BMKG) tarafından yapılan bir analiz, yıldırımın düştüğü bulutun stadyumdan sadece 300 metre yukarıda olduğunu ortaya koydu. 

Bu trajik olay, son 1 yıl içinde Endonezyalı bir futbolcunun yıldırım çarpması sonucu hayatını kaybettiği ikinci olay oldu. Bojonegoro'da genç bir futbolcuya 2023 yılında Soeratin U-13 Kupası sırasında yıldırım çarpmıştı.

Kalbi duran oyuncu acilen sahadan çıkarıldı ve tıbbi tedavi için Bojonegoro'daki İbni Sina Hastanesi'ne götürüldü.

Genç oyuncu tıbbi yardımın ardından başarılı bir şekilde hayata döndürüldü ve yaklaşık 20 dakika sonra bilinci yerine geldi.