Eski NBA oyuncusu Chance Comanche (27), eski kız arkadaşıyla birlikte bir kadını kaçırmak ve ardından boğarak öldürmekle suçlanıyor. Basketbolcunun cinayeti itiraf ettiği söylenirken, olaya ilişkin ayrıntılar da yavaş yavaş gün ışığına çıkıyor.

Comanche, Las Vegas polisine eski kız arkadaşı Sakari Harnden'ın (19) 6 Aralık'ta Marayna Rodgers'ı (23) öldürmesine yardım ettiğini itiraf etti. 

İki kadının lüks bir saat yüzünden tartıştığı ve bu yüzden Comanche'nin cinayet planını azmettirdiği iddia ediliyor. Önce Rodgers'ı öldürmesi için üçüncü bir şahıs ayarlanacaktı. Bu başarısız olunca, ikili kendileri harekete geçti.

SEKS RANDEVUSU AYARLADI

2021-22 sezonunda, Türkiye'de Ankara DSİ forması giyen Comanche'nin, seks işçisi olarak çalışan Rodgers'a potansiyel bir müşteri gibi davrandığı ve kurbana seks randevusu için 4 bin dolar teklif ettiği söyleniyor.

Raporlara göre; Rodgers çiftle birlikte arabaya biner binmez, bağlanarak bir HDMI kablosu ile boğularak öldürüldü. Comanche polise verdiği ifadede, kurban nefes almakta zorlanınca durduğunu ancak Harnden'ın, kadın tepki vermeyi bırakana kadar boğmaya devam ettiğini belirtti.

ÜZERİNİ TAŞLARLA ÖRTTÜLER

Clark County Bölge Mahkemesi'nde dosyalanan arama emrinde polis, çiftin kurbanı fuhuş anlaşması kisvesi altında tenha bir yere götürdüğünü söylüyor. CNN tarafından incelenen mahkeme dosyasına göre, ikili daha sonra Rodgers'ı Harnden'in aracında boğduktan sonra cesedini bir hendeğe atıp üzerini taşlarla örttü.

Polis, itirafının ardından Comanche'nin dedektiflere Rodgers'ın cesedinin gömülü olduğu yeri gösterdiğini belirtti.

Maryana Rodgers

KALINTILARI ÇÖLDE BULUNDU

Rodgers resmi olarak 7 Aralık'tan beri kayıptı. Cesedi Las Vegas'tan çok uzak olmayan Henderson yakınlarındaki bir çölde bulundu.

"BOYNUNU KIRABİLİRİM YA DA BOĞABİLİRİM"

Tutuklama emrine göre; Comanche, eski kız arkadaşına attığı mesajda "Boynunu kırabilirim ya da o ka.... boğabilirim" yazmış. Bir başka mesajında ise "Eğer kalın bir ip parçası ya da sağlam bir şey bulursan arka koltuktan yapabilirim. Tıpkı filmlerdeki katillerin yaptığı gibi." ifadelerini kullanmış.

KEFALET 500 BİN DOLAR

Sakari Harnden 13 Aralık'ta, Comanche ise iki gün sonra tutuklandı. Her ikisi de, cinayet ve cinayet işlemek için komplo kurmakla suçlarından yargılanacak. Öte yandan, Çarşamba günü mahkemeye çıkan Harnden için kefalet 500 bin dolar olarak belirlendi.

27 yaşındaki basketbolcu Comanche, takımı Stockton Kings tarafından geçen hafta serbest bırakıldı. NBA ekibi Sacramento Kings'e ait Stockton Kings, ABD'nin gelişim ligi olan G-League'de yer alıyor.

Ekim ayından bu yana Stockton ile sözleşmesi bulunan ABD'li basketbolcu, daha önce Portland Trail Blazers forması giymiş ve 2022-23 sezonunda NBA'de bir maç oynamıştı.