Engin ve Dilan Polat çiftinin kara para aklama ve vergi kaçakçılığı suçlamasıyla tutuklanmasının ardından aralarında Eylül Öztürk'ün de bulunduğu birçok fenomenin mal varlığına el konulmuş, şirketlerine de kayyum atanmıştı.

Hakkındaki iddiaların ardından YouTube kanalından video yayınlayan Eylül Öztürk, bir e-ticaret firmasındaki aylık kazançlarını sıraladı.

Fenomenin öne çıkan cümleleri şöyle:

"Bu zamana kadar kimseyle paylaşmadım ama sizinle aylık kazancımı paylaşacağım. Bunu göstermek zorundayım. Eğer ben bunu yapmazsam hırsızlıkla, kara para aklamakla ve bunun gibi yüz kızartıcı suçlarla anılmaya devam edeceğim."

"Geçen sene 1 Aralık-31 Aralık tarihinde bir e-ticaret platformuna 626 bin 490 ziyaretçi getirmişim, 21 bin 925 kişi bu platformdan alışveriş yapmış. Ben o ay iş birliklerinden 216 bin lira kazanmışım. Link vererek de bu platforma 1 milyon 127 bin lira ciro yaptırmışım. Bunun karşılığında da 168 bin lira kazanmışım. Yani totalde o platformdan o ay 384 bin 815 lira kazanmışım."

"2 MİLYON KAZANMIŞIM"

"1-30 Kasım'da 2 milyon 46 bin TL kazanmışım, platforma da 1 milyon 769 bin lira ciro yaptırmışım. 1-30 Eylül'de 1 milyon 88 bin TL kazanmışım. Bu sadece tek bir platform üzerinden. 1-31 Temmuz da ise 557 bin TL kazandım. 1-31 Ağustos'ta ise 603 bin 746 TL."

"İşler bu noktaya geldiği için çok özür diliyorum. Bu şekilde anıldığım için. İnsanların hayal edemediği bir sistemin içinde olduğum için. Ben bir televizyon kanalından çok daha fazla izlenen başlı başına tek bir sahibi olan televizyon kanalıyım. Herkes bu işten para kazanıyor. Önemli olan ne şekilde para kazandığınız. Her önüne gelen markayla çalışarak insanları kandırarak para kazanabilirsiniz, yalan söyleyerek de para kazanabilirsiniz. İzlenme almak için kafanıza dolar da takabilirsiniz, bilezik de koyabilirsiniz ama düzgün içerikler de paylaşabilirsiniz."

"E-ticaret platformlarından kazançlarım belli, franchising şubelerimden aldığım bedeller ortada, akademimizden kazandığımız para, kendimize ait markadan kazandığımız para, bakın bunların hepsi bende evraklı belgeli şekilde var."

"PARAYLA SINANIYORUM"

"Bu kazanca rağmen benim parayla alakam bile olmadı. Ben hayatımın bir döneminde parasızlıkla, şimdi de parayla sınanıyorum. Size aylık kazançlarımın sadece bir kısmını gösterdim. Aldığım evlerin tamamının kazançlarının kaynağı bunlardır. Sosyal medya gelirlerim, tiyatro gelirlerim, dizi ve sinema gelirlerim, sunuculuk gelirlerim, markamdan gelen paralar, kazandığım reklamlar..."

"HEPSİ ZAMAN İÇERİSİNDE ALINMIŞ EVLER"

"10 tane 125 bin dolardan alınmış ev. Hepsi zaman içerisinde alınmış evler, hepsinin parası bankadan bankaya geçirilmiş evler. Hepsi banka hesaplarında var zaten. Hepsi faturalı, banka kayıtlarıyla sabittir. Hepsi devlete teker teker sunulmuştur, muhasebe kaydı vardır. Vergisi ödendi mi? Evet ödendi, devlete de bir lira borcum yoktur. Eksik bir şey yaptıysam bunu da çıkartırlar, cezası varsa bunu da öderiz."