Trendyol Süper Ligin 21. haftasında Corendon Alanyaspor, sahasında ağırladığı Çaykur Rizesporu 2-1 yendi. Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında Alanyaspor Teknik Direktörü Fatih Tekke açıklamalarda bulundu.

Maçı hak ettiklerini belirten Fatih Tekke, "Genel hatlarıyla 90 dakikada maçı hak eden tarafın biz olduğunu düşünüyorum. İyi hazırlandık, fakat ilk senaryoda karşılama olarak ön alan baskısı 5-3-2 ile bastırdık. Tabii ki bir tekrarla çok iyi olduğunu söylemem mümkün değil ama karşılama olarak fena değildi. İlk yarıda onların da yakaladığı pozisyonlar var, bizim yakaladığımız pozisyonlara benzer. Ancak ikinci yarı özellikle tüm hatlarıyla daha çok isteyen bizdik yaptığımız hücumlarla ki onlar da yakaladılar bir tanesini gol yaptılar" diye konuştu.

"ÇOK ZOR BİR TAKIMA KARŞI KAZANDIĞIMIZ ÜÇ PUAN"

İkinci yarıda daha istekli bir şekilde oynadıklarını ve 2-3 aylık zorlu bir periyodu başarılı bir şekilde geçirdiklerini ifade eden Fatih Tekke, "İkinci yarı ön alan baskısının şeklini değiştirdik. Neticesinde 2-3 ay zor bir periyodun şu anki durumu tamamen oyuncularımın antrenmanlardaki istek ve arzusu, oyuncularımın problemsiz devam etmesinde. Herkesin içeride güllük gülistanlık bir durumun olmadığını bilmesine rağmen, çok ciddi bir takım olma yolunda ciddi adımlar var. Bizlere çok iyi cevap veriyorlar, bence oyuncularım her türlü alkışı hak ediyor. Bugün de onları ben alkışlıyorum, yaptıkları mücadeleden dolayı. Ama neticesinde bir maç. Çok zor bir takıma karşı kazandığımız üç puan çok değerli" ifadelerini kullandı.

"DAHA UZUN BİR YOL VAR"

Salı günü oynanacak Hatayspor maçının da kritik olduğunu söyleyen Tekke, açıklamasını şu sözlerle noktaladı:

"Salı günkü deplasmanda oynayacağımız Hatayspor maçı da kritik. Sonra Pendikspor, sonra Kasımpaşa. Bu periyodu umarım çok iyi geçiririz. Daha uzun bir yol var, ama oyuncularımın pes etmemesi, arzu ve isteklerinin oyun organizasyonlarını asla terk etmeden devam etmeleri benim için çok umut verici. Hepsine teşekkür ediyorum."