Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından bu yıl 16 şehirde gerçekleştirilen Kültür Yolu Festivali'nin 6'ncı durağı Van oldu.

Bu yıl ilk kez Türkiye Kültür Yolu Festivali rotasına dahil olan Van, 29 Haziran-7 Temmuz tarihleri arasında 9 gün boyunca, konserler, tiyatrolar, opera gösterileri, sergiler, atölyeler, söyleşiler, gastronomi deneyimleri ve her yaşa uygun etkinliklere ev sahibi yapacak.

Festival kapsamında farklı noktalarda 1000'e yakın sanatçı da bölge halkıyla buluşacak. 

Festival, İpekyolu ilçesinde bulunan Atatürk Kültür Parkı'nda dün akşam sanatçı Fatma Turgut'un sahne almasıyla devam etti. Binlerce kişinin katıldığı konserde Turgut, birbirinden güzel şarkılar seslendirdi. Konser, gece geç saatlere kadar devam etti. 

"BEN DE MÜZİK ÖĞRETMENİYİM"

Şarkıcı, mezuniyet töreni sonrası konserine gelen Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümü öğrencilerine de geri sayım yaparak kep attırdı.

Sahne yanına çağırdığı öğrencilerle konuşan sanatçı, "Ben de müzik öğretmeniyim, 3 sene öğretmenlik yaptım. Yapmak istediğiniz meslek, gönlünüzden geçen hangisiyse umarım gerçek olur. Bu organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ederim" dedi