Trendyol Süper Lig'in 33. haftasında Sivasspor ile deplasmanda 2-2 berabere kalarak son 5 haftaya lider Galatasaray'ın 4 puan gerisinde giren Fenerbahçe'de teknik direktör İsmai Kartal, maçın ardından yayıncı kuruluşa konuştu. 

Kartal, "Sonuçta buraya 3 puan almak için geldik. Rakibimizin de son haftalarda bir çıkışı olduğunu ve iyi savunma yaptığını biliyorduk. Kapanan savunmaya karşı zorlandık ama 2 gol atmayı başardık. İstediğimiz sonucu alamadık ama oyuncularıma güveniyorum" ifadelerini kullandı.

Maçın son anlarındaki Sivasspor'un kazandığı penaltı için de yorum yapan İsmail Kartal, "Pozisyonu baştan sona incelediğimizde şampiyonluğa oynayan bir takım için çok ağır bir karar olduğunu düşünüyorum. Biz izledik, baktık. Gerçekten çok ağır bir karar. Bunun nasıl olduğunu anlamış değiliz. Biz pes etmedik, sonuna kadar şampiyonluk mücadelesi vereceğiz. 5 maçın 5'ini de kazanmaya yönelik oynayacağız. Puan farkıyla ilgili bir şey konuşmuyoruz. 5 maçın 5'ini de kazanıp şampiyon olmak istiyoruz" dedi.

BASIN TOPLANTISINDAKİ SÖZLERİ

VAR'da yabancı hakemin olduğunun hatırlatılması üzerine Kartal, "Yabancı hakem var diye olmayan bir şey niye olmuş gibi aleyhimize veriliyor. Yabancı hakem olur, yerli hakem olur biz adalet istiyoruz. Bu akşam adalet penaltı pozisyonunda aleyhimize işledi." diye konuştu.

Takımına yönelik eleştirilere cevap veren Kartal, "Eleştirilere gelince Olimpiakos maçını kazanmamıza rağmen, çok iyi futbol oynamamıza rağmen elendik. Bu akşam da rakibin çok kapalı savunma yapmasından dolayı 120 dakika maç çıkartan oyuncularımızı göz önünde bulundurursak sonuçta galibiyet için geldik. İstediğimiz sonucu elde edemedik, ama biz hala şampiyon olacağımıza inanıyoruz. Ortada 15 puan var ve önümüzde 5 maç var." ifadelerini kullandı.

"TARAFTARLARIMIZ ÖZÜR DİLİYORUZ"

Kartal, bugün çok iyi futbol oynamadıklarını ve 3-4 günde maçlar oynadıklarını söyledi.

Oyuncularından bazılarının yorgun olduğunu anlatan Kartal, açıklamasını şöyle tamamladı:

"Bazı oyuncularımızla konuştuğumda çok aşırı yorgun olduklarını söylediler. Bazı oyuncularımızı da aşırı yorgun oldukları için mecburi değişiklik yaptık. Bazılarında da oyunun gidişatına göre yapmış olduğumuz hamlelerle maçı lehimize çevirmek için yaptık. Sonuçta olmadı, üzgünüz, taraftarlarımızdan özür diliyoruz. Buraya kadar gelip bizi destekledikleri için, onlara 3 puan hediye etmeyi çok isterdik. Önümüzde 5 maç var, toparlanıp önümüzdeki maçlara konsantre olmalıyız. 5 maçın beşini de kazanmak için sonuna kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Asla pes etmedik, pes de etmeyeceğiz."