Fenerbahçe şampiyonluk yarışının kaderini değiştiren bir galibiyet aldı. Futbol otoriteleri Galatasaray’ın şampiyonluk için ihtiyaç duyduğu 1 puanı alacağına kesin gözüyle bakıyordu ancak Fenerbahçe partiyi bozdu.  RAMS Park’ta gelen tarihi galibiyet aslında bir haftalık yoğun bir mesainin sonucuydu

ADIM ADIM GALİBİYET YOLU

1- İsmail Kartal, camianın gündeminin bir anda derbiden seçime ve Mourinho’ya kayması nedeniyle futbolcularında motivasyon düşüklüğü sezdi. Cuma günkü idmanı iptal etti.

2- Takımına ‘İstemeyen çıkmasın’ diyen Kartal’ın bu kararı sonrası oyuncuların bir kısmı ayak tenisi oynadı, bir kısmı tesislerde vakit geçirdi.

3- Takım kaptanları devreye girdi, sadece oyuncuların yer aldığı İstanbul Boğazı’nda tekne turu düzenlendi. Oyuncular burada Galatasaray deplasmanı için galibiyet yemini etti.

4- Ali Koç ve yöneticiler cumartesi günü tesislere çıkarma yaptı. Koç, teknik heyet ve futbolculara, “Sizinle gurur duyuyoruz. Derbide de size olan inancımız tam” dedi.

5- Kartal ve yardımcıları, Galatasaray’ı analiz etti. Rakibin duran topları analiz edildi. Mücadele gücünün ön planda olacağı bir oyun planı hazırlandı. Kadro seçimi yapıldı.

6- Taraftarlar maç günü devreye girdi. Sarı-lacivertliler, tesislerden büyük bir sevgiyle uğurlandı. Takım aracında yol boyunca marşlar çalındı.

7- Fenerbahçe 10 kişi kalınca fizik gücüyle fark yarattı. Galatasaraylı oyunculara karşı üstünlük kuran sarı-lacivertliler, teknik heyetin planlarını sahaya yansıttı.