Filistin Milli Takımı, Asya Kupası'nda Hong Kong'u Oday Dabbagh (2) ve Zaid Qunbar'ın golleriyle 3-0 yenerek turnuva tarihindeki ilk galibiyetini elde ederek son 16'ya yükseldi.

Teknik direktör Makram Daboub'un öğrencileri, C Grubu2nda Hong Kong'u 3-0 yendi ve tarihlerinde ilk kez eleme turuna kalma başarısı gösterdi. Mart 2023'ten (Bahreyn'e karşı) bu yana resmi maç kazanamayan Filistin, grupta aldıkları 4 puanla en iyi dört üçüncü takımdan biri oldu.

Hong Kong zaferiyle Asya Kupası gruplarında ilk galibiyetini elde eden Filistin, 2015'te oynadıkları üç maçı da kaybetmiş ve 2019'da da iki beraberlik almıştı. Bu turnuvadan önce sadece bir gol atabilmişlerdi. 

Filistin, grupta Birleşik Arap Emirlikleri'ni (onlar da dört puanda) geçip ikinciliğe yükselmeye yaklaştı, ancak 1 gol averajla fırsatı kaçırdı.

Öte yandan, grup lideri İran, en yakın takipçisi Birleşik Arap Emirlikleri'ni Mehdi Taremi'nin golleriyle 2-1 mağlup etti.

3 maçını da kazanan 9 puanlı İran ile 4 puanla ikinci sırada yer alan Birleşik Arap Emirlikleri, son 16 turuna çıkan diğer ekipler oldu.