Ara transfer döneminde takıma bir sol bek bir de merkez orta saha takviyesi yapmaya planlayan Galatasaray’da yönetim, önceliği gideceklere verdi. Sarı-kırmızılılar, verim alamadığı bazı isimlerle yollarını ayırmayı planlıyor. Bu isimlerin tamamının yabancı olması, hem kontenjanda yer açılması hem de maaş bütçesinin rahatlaması anlamına geliyor.

ANGELİNO: Zorunlu satın alma opsiyonunun devreye girmesine 1 maç kaldı ama gözden tamamen çıkarıldı. 
Yönetim önce sol bek transferi yapacak ve İspanyol oyuncu Leipzig’e dönecek. 19 maçta 1 gol - 1 asisti var. 

TANGUY NDOMBELE: Tottenham’dan büyük umutlarla kiralandı ama iki kulvarda çıktığı 12 maçta beklentileri 
karşılayamadı. Londra’ya geri dönmek üzere bavulunu topluyor. 

SERGİO OLİVEİRA: Geçen sezonun kilit oyuncularından biriydi, bu sezon yedeğe düştü. 31 yaşındaki 
Portekizli, iki kulvardaki 9’u ilk 11’de 20 maçta 2 gol - 2 asist katkısı verdi. Göğüs kası sakatlığı nedeniyle 3 ay oynayamayacağı için ya kontratı askıya alınacak ya da gönderilecek. 

HAKİM ZİYECH: Chelsea’den kiralık. Sadece 14 maça çıkabildi, 4 gol - 2 asist katkısı verdi. Performansından çok sakatlıkları ile gündemde. Faslı hücum oyuncusu ile ipler kopma noktasında.

KALEYE JUAN MUSSO

Fernando Muslera’nın ilerleyen yaşı sebebiyle yeni kaleci arayışlarını sürdüren Galatasaray’da sürpriz 
bir isim gündeme geldi: Juan Musso. Atalanta ile 2025’e kadar kontratı olan Arjantinli eldiven için İtalyan medyası “Galatasaray’ın efsane kalecisi Muslera’nın yerine geçmek çok büyük bir sorumluluk” ifadelerini kullandı. 29 yaşındaki Musso, bu sezon Atalanta ile 15 resmi maça çıkıp 16 gol yedi, 7 kez kalesini gole kapattı