Galatasaray, Pierre-Emile Hojbjerg transferinde son viraja girdi. Fenerbahçe’nin de bu oyuncunun peşinde olması nedeniyle görüşmelerini titizlikle sürdüren sarı-kırmızılılar, artık karar bekliyor. Danimarka’nın EURO 2024 macerası, Almanya yenilgisiyle bitti. Hojbjerg ve menajerine de ‘karar verin’ mesajı iletildi.

Birkaç gün içinde tecrübeli Viking’in yanıtı bekleniyor. Olumlu geri dönüş halinde Tottenham ile başlangıç seviyesinde olan pazarlıklar ileri aşamaya taşınacak. 10 milyon Euro artı ‘bonus’lar içeren bir teklif üzerinde duruluyor. 28 yaşındaki futbolcunun taliplisi fazla. Fenerbahçe’nin de aralarında bulunduğu talipliler arasında Roma, Napoli ve Marsilya da bulunuyor.

BARIŞ ALPER PİYANGOSU

Her ne kadar Başkan Dursun Özbek, “Kadroyu korumak adına Barış Alper’in kalmasını istiyoruz” dese de kulislerdeki bilgiler biraz farklı. Hem geride kalan sezondaki performansı hem de Avrupa Şampiyonası’ndaki futbolu Barış’ı ciddi bir transfer hedefi haline getirdi. Özellikle Arsenal ve Manchester United’ın, 24 yaşındaki çok yönlü oyuncu için teklif hazırladığı biliniyor. EURO 2024 sonrası bu oyuncuda ciddi gelişmeler bekleniyor.