Gümüşhane'de deprem oldu. Kelkit ilçesinde meydana gelen deprem saat 23.23'te gerçekleşti.

AFAD'ın verilerine göre, 4.1 büyüklüğündeki deprem yerin 15.68 kilometre derinliğinde oldu.

Kandilli Rasathanesi ise depremin 4 büyüklüğünde ve yerin 5 kilometre derinliğinde olduğunu açıkladı.

Kelkit'te saat 23.28'de ve yerin 7.72 kilometre derinliğinde 3.7 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

GÜMÜŞHANE VALİSİ'NDEN AÇIKLAMA

Gümüşhane Valisi Alper Tanrısever, depremde kendilerine ulaşan bir olumsuzluk ihbarı bulunmadığını bildirdi. Tanrısever, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Kelkit ilçemiz Cemallı köyü merkezli saat 23.23'te 4,1 şiddetinde meydana gelen depremde tarafımıza ulaşan bir olumsuzluk ihbarı bulunmamaktadır. Görevli personeller tarafından sahada tarama faaliyeti yapılmaktadır. Tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun" ifadelerini kullandı.

NACİ GÖRÜR: DEPREM BEKLEDİĞİMİZ FAYA STRES YÜKLEYEBİLİR

Yer Bilimci Prof. Dr. Naci Görür, depremlerle ilgili sosyal medya X hesabından bir paylaşım yaptı. Görür, şunları belirtti:

* "Arkadaşlarım Gümüşhane’de olan depremleri merak ediyorlar. Biri dün gece öbürü bu akşam oldu. Dün olanı Yeşilyurt-Kelkit’te (4,3), bu akşamki ise Cemalli-Kelkit’te oldu (4,0).  

* Her iki deprem de Kuzey Anadolu Fayından Yeşilyurt- Olur arasında uzanan Dumanlı Fay Zonu içerisinde. Depremler küçük ama Erzincan-Bingöl arasında deprem beklediğimiz Yedisu Fayına belirli ölçüde stres yükleyebilir, sevgiyle."

4.3 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM OLMUŞTU

Gümüşhane'nin Kelkit ilçesinde dün saat 01.15'te 4,3 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.

SON DEPREMLER LİSTESİ

Yaşanan depremlerin saatini ve büyüklüğünü anlık olarak takip etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü Bölgesel Deprem-Tsunami İzleme ve Değerlendirme Merkezi (BDTİM) tarafından kaydedilen depremlere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

DAKİKA DAKİKA SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

AFAD SON DEPREMLER