Uluslararası kamuoyunda büyük şaşkınlık yaratan Deobra Redden gündemden düşmüyor...

Geçen hafta ABD'nin Nevada eyaletine bağlı Las Vegas kentinde şartlı tahliye talebi reddedilen sanık Redden hakime saldırmıştı. Redden'ın bir kişiyi darbettiği gerekçesiyle yargılandığı davanın duruşması sırasında yaşanan olayda Hakim Mary Kay Holthus, 3 sabıkası bulunan Redden'ın şartlı tahliye talebini reddetmişti.

Redden, oturduğu sandalyeden fırlayarak hakimin bulunduğu kürsüye atlamış ve Kay Holthus'u darp etmişti.

Hakim Holthus kürsünün altında saklanırken, güvenlik güçleri, Redden'a müdahale ederek hakimden güçlükle uzaklaştırabilmişti. Yetkililer, hakim ve bir güvenlik görevlisinin yaralandığını duyurmuştu. 

Olaydan günler sonra Redden tekrar hakim karşısına çıktı. Fakat bu sefer Redden büyük güvenlik önlemleri altında mahkeme salonuna getirildi. Hakim karşısına çıkarılan Redden'in kafasına tükürmesini engellemek için bir başlık ve ellerinde de kelepçeler olduğu görüldü. 

Bugün yeniden hakim karşısına çıkması beklenen Rdden'in hakime saldırmasının da duruşmada görüleceği kaydedildi. 

AKILLARA KUZULARIN SESSİZLİĞİ'Nİ GETİRDİ

Redden'in yoğun güvenlik önlemleri altında mahkemeye getirilmesi akıllara 1991 yılı yapımı Kuzuların Sessizliği filmini getirdi...

Dört Oscar kazanan filmde Anthony Hopkins'in canlandırdığı seri katil Hannibal Lecter da benzer bir şekilde tutulmuş ve bu sahneler sinema dünyasının en ikonik anlarından biri olarak tarihe geçmişti.  

Hopkins bu performansıyla Oscar ödülünü kazanırken, aynı yıl en iyi kadın oyuncu ödülüne de Hopkins'in rol arkadaşı Jodie Foster layık görülmüştü.