Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Ayça Ayşin Turan kimdir? Ayça Ayşin Turan nereli ve kaç yaşında?
Ayça Ayşin Turan kimdir? Ayça Ayşin Turan nereli ve kaç yaşında?
Son olarak Netflix'in ilk Türk dizisi Hakan: Muhafız'da, Leyla karakterini canlandıran Ayça Ayşin Turan, şimdi de Zemheri dizisi ile ekrana geliyor. Ayça Ayşin Turan kimdir kimdir? Nerede doğdu, kaç yaşında, boyu, kilosu, oynadığı diziler ve filmler...
Sozcu.com.tr
Magazin 15 Ocak 2020 - 20:26

Ayça Ayşin Turan, 1992 doğumludur. İlk oyunculuk deneyimini Dinle Sevgili dizisi ile yaşayan Ayça Ayşin Turan hakkında merak edilenler haberimizde… Ayça Ayşin Turan nereli ve kaç yaşında?

AYÇA AYŞİN TURAN KİMDİR?

Ayça Ayşin Turan, 25 Ekim 1992 Sinop doğumludur. Babası Kastamonulu annesi ise Sinoplu’dur. İstanbul Üniversitesi Radyo sinema Televizyon bölümünde eğitimine devam etmektedir. Oyunculuk eğitimini Gazanfer Özcan ve Gönül Ülkü tiyatrosunda alan Ayça Ayşin Turan ayrıca Sinop Belediye Konservatuarı'nda da eğitim görmüştür.

2011 yılında yayınlanan Dinle Sevgili dizisiyle televizyon dünyasına adım atan oyuncunun asıl çıkışı Karagül dizisinde canlandırdığı “Ada” rolüyle olmuştur.

Şimdilerde Netflix’de yayınlanan Hakan: Muhafız dizisinde Leyla karakterine hayat veren Ayça Ayşin Turan, 1.67 metre boyunda, 47 kilo ve Akrep burcudur.

Ayça Ayşin Turan’ın rol aldığı diziler ve filmler:

2019 – Hakan: Muhafız (Leyla) (TV Dizisi)
2017 – Meryem (Meryem Akça) (TV Dizisi)
2016 – Altınsoylar (Burcu) (TV Dizisi)
2015 – Sevimli Tehlikei (Zeliş) (Sinema Filmi)
2014 – Karagül (Ada) (TV Dizisi)
2011 – Dinle Sevgili (Gülfem) (TV Dizisi)

Son güncelleme: 20:31 - 15.01.2020