Bu web sitesi ne yazık ki Internet Explorer 9 ve altını desteklememektedir. Lütfen web tarayıcınızı Internet Explorer 10 ve üstü bir sürüme yükseltiniz.
Mehmed Bir Cihan Fatihi yeni bölüm neden yok? Mehmed Bir Cihan Fatihi bitti mi?
Mehmed Bir Cihan Fatihi yeni bölüm neden yok? Mehmed Bir Cihan Fatihi bitti mi?
Kanal D yayın akışına bakan dizi severler kötü haber ile karşılaştı. Mehmed Bir Cihan Fatihi bu akşam kolaj bölüm ile ekranlara gelecek. Peki Mehmed Bir Cihan Fatihi yeni bölüm neden yok? İşte diziye ilişkin son iddialar...
Magazin 24 Nisan 2018 - 17:47

Mehmed Bir Cihan Fatihi yeni bölüm bu akşam neden yok? Kanal D’nin aksilikler nedeni ile sezon sonuna gelen bir dönemde başlayan dizisi Mehmed: Bir Cihan Fatihi, beklenen reytingleri alamıyor. Yüksek bütçesi ile dikkat çeken dizi dönem dizilerine duyulan ilginin azalmasından ya da bu tür işlerin ekranda ilgi çekmemesinden kaynaklı olarak istenen reytinge bir türlü ulaşamadı. Dizinin yayınına son verilebileceği iddia edildi.

Yönetmeni değişen, ilk çekilen bölümü çöpe atılan, aylar süren çalışmalarla ihtişamlı platoların kurulduğu ve büyük bir prodüksiyonu olan Mehmed Bir Cihan Fatihi’ni herkes heyecanla bekledi. Dizinin yayına gireceği gün merak ve heyecanla beklenirken, ilk bölümden reytinglerde hüsrana uğradı. Reytinglerde yaşadığı şokun ardından her geçen gün final yapacağı iddiaları ise magazin gündeminden düşmüyor.

MEHMED BİR CİHAN FATİHİ SON BÖLÜM ÖZETİ

Mehmed Bir Cihan Fatihi 5. Bölümde Mehmed, ağabeyi Alaaddin'in neden öldürüldüğünü öğreniyor! Sultan Mehmed Han, ağabeyi Alaaddin'in öldürüldüğünü öğrenir. Bunun üzerine saraydaki katilin kim olduğunu araştırmaya başlar. Mehmed, en yakınlarından biri olduğunun farkındadır. Mehmed, kurduğu tuzak sonucu bunu sağ kollarından biri olan Zağanos Paşa'nın yaptığını öğrenir. Zağanos Paşa'nın bu yaptığının nedeni ise oldukça şaşırtır. Zira Sultan Murad, kendisinden sonra tahta geçmesi için Alaaddin'i düşünmüştür. Kardeşler arasındaki huzursuzluğun Osmanlı Devleti'ne zarar vermemesi için Mehmed'in öldürülmesi gerekmektedir. Bunu engellemek isteyen Zağanos Paşa, harekete geçmiş ve Alaaddin'i zehirlemiştir.

Akşemsettin, Konstantiniyye'de yakalanan Şehzade Orhan'ın kaçmasına izin verir. Mehmed'in anlam veremediği bu olayın perde arkasından bambaşka bir neden yatar. Mehmed, yıllar boyu tahta çıkmanın ve Konstantiniyye'yi fethetmenin hayallerini kurarken akıl hocası Akşemsettin'in tavsiyelerini inleyerek onun öğrencisi haline gelmiştir.

Çandarlı Halil Paşa, kızları Melike Hatun ve Esleme'nin yaptıklarından rahatsız olur. Melike'nin, Mehmed'e duyduğu aşk gözünü kör etmiştir. Bu durumu kabullenemeyen Çandarlı Halil Paşa, İshak Paşa ile evlendirmeye karar verir. Öte yandan Korkut'un, Firuze Hatun'u öldürmekten dolayı suçlu ilan edilmesi Çandarlı Halil Paşa'yı harekete geçirir. Esleme'nin tüm yardım çığlıklarını kulaklarını tıkayan Çandarlı Halil Paşa, Korkut'un öldürülmesi için harekete geçer.

Bizans İmparatoru Konstantinos, Mara Hatun ile evlenmek için daha fazla zaman kaybetmek istemez. Sırp Despotluğu'ndan gelen Mara Hatun adına zorla bir mektup yazdırılır. Sultan Mehmed'e, gönül rızası alınmadan mektup yazdırıldığını belirtmek isteyen Mara Hatun, akıllıca bir hamle yapar.