Gezginlerin ikinci yuvası olan otel: El Cosmico 

Teksas'ta 21 dönümlük bir arazi üzerine kurulan El Cosmico'nun bütün odaları karavan ve çadırlardan oluşuyor. 

Gezginlerin ikinci yuvası olan otel: El Cosmico 

El Cosmico, Texas Marfa’da 21 dönümlük araziye kurulmuş bir otel.

el2Bu oteli diğer bütün otellerden ayıran ise alışılagelmişin çok dışında olan odaları.

el3El Cosmico’nun odaları retro karavanlar, Kızılderili kabilelerine aitmiş gibi görünen çadırlar ve keçeden yapılma yörük çadırlardan oluşuyor.

el5Sanatın, gezginliğin ve özgürlüğün hüküm sürdüğü komplekste sık sık spiritüel atölyeler ve başta Trans Pecos Festivali olmak üzere çeşitli sanat etkinlikleri düzenleniyor.

el4“Hayatın, macera ve hiçbir şey yapmamanın bir dengesinden oluşması gerektiğine inancımızdan, barınak; ara sıra eğlence; öğrenmek, yapmak ve yaratmak için fırsat ve yalın çölün heybetine erişim sunuyoruz.” diyor El Cosmico’nun yöneticileri.

el6Alabildiğine geniş alanlardan, sonsuz yıldız örtüsüne uzanan bir alana inşa edilmiş olan otel, dünyadan geçici bir özgürleşme sunuyor.

el9El Cosmico, gezegenin her köşesinden cesur gezginler ve avareler için ikinci bir yuva olarak adlandırılıyor.

el7Marfa, aynı zamanda 1970'lerden beri pek çok sanatçıyı etkileyen, pek çoğunun atölyelerine de ev sahipliği yapmakta olan bir kasaba.

el8Elmgreen&Dragset‘in ünlü “Prada Marfa” eseri de bölgeye 40 kilometre uzaklıkta bulunuyor.

Antarktika'nın bilinmeyen 25 özelliği İlginizi Çekebilir Antarktika'nın bilinmeyen 25 özelliği Vizesiz yurt dışı tatil rotaları İlginizi Çekebilir Vizesiz yurt dışı tatil rotaları Avrupa'nın terk edilmiş sınır kapıları İlginizi Çekebilir Avrupa'nın terk edilmiş sınır kapıları