Trendyol Süper Lig'in 18. haftasında Kasımpaşa'nın ev sahipliğinde gerçekleşen maçta Çaykur Rizespor, 2-2'lik skorla berabere kaldı. Çaykur Rizespor'un teknik direktörü İlhan Palut, maç sonrası düzenlenen basın toplantısında, takım savunması açısından önemli dersler alacaklarını dile getirdi.

Palut, Recep Tayyip Erdoğan Stadı'ndaki mücadele sonrası yaptığı açıklamada, karşılaşmanın zorluğuna dikkat çekerek, "İyi sayılabilecek bir seri sonrası buraya geldik. Ara dönem öncesi bu seriyi iyi bitirmek istiyorduk, ancak zor bir maçın bizi bekleyeceğini de biliyorduk. Kasımpaşa iç sahada kötü sonuçlar alırken bile ofansif anlamda çok etkili bir takım. Pozisyon üretmekte zorlanmıyorlar. Çok iyi bir hücum takımıyla oynayacağımızı biliyorduk." ifadelerini kullandı.

Hücum açısından iyiydik, pozisyon da ürettik, ancak böyle bir takıma karşı çok daha iyi defans yapmamız ve karşılık vermemiz lazımdı. Defansta zaafiyetler gösterdik.

"ALMAMIZ GEREKEN DERSLER VAR"

Palut, oynadıkları karşılaşmadan savunma anlamında önemli dersler çıkaracaklarını belirtti:

"Özetle dengeli ancak Kasımpaşa'nın daha öne çıktığı bir karşılaşma oldu. İki defa geriye düşmemizi göze alırsak bence burada 2 puan bırakmaktansa 1 puan kazandık. Rakibimizi tebrik ediyorum. Buradan takım savunması anlamında almamız gereken çok önemli dersler alarak evimize dönüyoruz."