Avrupa Hentbol Federasyonu, Avusturya'nın Graz kentinde 12 Mayıs'ta oynanacak ‘EHF 2024 Kadınlar Avrupa Ligi’ final maçında Türk hakem ikilisi Pınar Ünlü Hatipoğlu ve Mehtap Şimşek'i görevlendirdi.

‘EHF 2024 Kadınlar Avrupa Ligi Finalleri'nde 11 Mayıs'ta oynanacak ilk yarı final maçında Storhamar Handball Elite ve Neptunes Nantes takımları, 2’nci yarı final maçında ise CS Gloria 2018 BN ile H.C. Dunarea Braila takımları karşılaşacak. 12 Mayıs Pazar Günü saat 19.00'da Raiffeisen Sportpark Graz'da oynanacak final maçını ise Pınar Ünlü Hatipoğlu ve Mehtap Şimşek ikilisi yönetecek.

Bu karşılaşma uluslararası arenada Türk kadın hakemliğinin ulaştığı en üst seviye olacak. Daha önce ‘Ordulararası Dünya Şampiyonası’ da dâhil 4 sefer dünya şampiyonalarında, 4 sefer de ‘Avrupa Şampiyonası'nda olmak üzere 500'ün üzerinde uluslararası maçta düdük çalan hakem ikilisi Pınar Ünlü Hatipoğlu ile Mehtap Şimşek, ‘EHF 2022 Kadınlar Avrupa Ligi Finalleri’ yarı finalinde düdük çalarak bir ilke imza atmış, ardından ‘EHF 2023 Kadınlar Şampiyonlar Ligi’ Final 4'te 3’üncülük maçını yönetmişti.