İsviçre Milli Takımı, EURO 2024 Son 16 Turu'nda İtalya ile karşılaşacağı maçın hazırlıklarını sürdürürken, antrenör ekibine ait üç bilgisayarın çalınmasıyla sarsıldı.

İsviçre, 29 Haziran Cumartesi günü Berlin'de İtalya ile karşılaşacak. Grup maçlarını Almanya'nın ardından ikinci sırada tamamlayan İsviçre, İspanya'nın arkasından grubunu ikinci sırada bitiren İtalya ile kozlarını paylaşacak.

Takım otelinde meydana gelen hırsızlık olayı, İsviçre Futbol Federasyonu'ndan Adrian Arnold tarafından Alman Bild gazetesine doğrulandı ve yerel polisin olaya el koyduğu belirtildi. Arnold, "Yardımcılarımızın üç bilgisayarının otelden kaybolduğunu doğrulayabilirim, polise haber verdik" dedi.

Arnold, çalınan bilgisayarlarda takım için kritik öneme sahip verilerin bulunmadığını belirterek, "Üç bilgisayarda bu turnuva için kullandığımız hiçbir veri kayıtlı değildi. Eğer bu milli takımımıza yönelik bir sabotajsa, o zaman bunu başaramadılar." dedi.

Ayrıca, hırsızlık olayının Düsseldorf'ta havaalanındaki otelde gerçekleştiğini ve otelin etrafına yerleştirilen kameralar sayesinde failin tespit edilebileceğini söyledi.